מושב רמות, גולן

רמות, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 500

צור קשר עם רמות

לשיחה עם רמות

073-758-6576

חינוך בגולן, רמות

ילדי וילדות מושב רמות נהנים ממערכת חינוך איכותית ביותר המונהגת על ידי המועצה האזורית גולן. המועצה האזורית מקפידה לטפח את מערכת החינוך ולפתח את מוסדות הלימוד בתחומה. למעשה, כמעט חצי מתקציב המועצה מופנה לאגף החינוך וזאת מתוך התפיסה כי ערכים ותרבות מהווים את אבן היסוד של הקהילה ברמת הגולן. הדברים אינם פוסחים כמובן על ידי רמות. החינוך באזור נעשה במסגרת של יום לימודים ארוך, וזאת כבר החל מגן הילדים והפעוטונים. בהמשך, הילדים לומדים בבית ספר אזורי "מצפה גולן" בבני יהודה ובתיכון "נופי גולן" הנמצא בצפון הרמה בקצרין. המועצה האזורית דואגת כמובן להסעות הלוך וחזור.

החינוך הפורמאלי במושב רמות מתכתב עם מערכת מרשימה של חינוך "חוץ פורמאלי". ראשית, הקהילה במושב נחשבת לקהילה איכותית אשר החינוך בראש סולם עדיפויותיה. אי לכך, ילדי המושב נהנים ממסגרות חינוכיות רבות מחוץ לשעות הלמודים. החל בתנועות נוער, דרך חוגי העשרה במתנ"ס וכלה בפעילות קהילתית מגוונת. כל אלה מסייעים לילדי רמות להתפתח כאזרחים ישראלים למופת.

לאחרונה, מנכ"לית משרד החינוך התייחסה לכך בעת ביקור באזור. המנכ"לית ציינה בתום הביקור כי היא התרשמה באופן ברור מאיכות מערכת החינוך בגולן ומהשאיפה למצוינות והקניית ערכים. הודגש כי תפיסה זו מלווה את כל מוסדות החינוך בגולן, החל מהפעוטונים במושבים ובקיבוצים, דרך בתי הספר הפורמאליים, וכלה בחינוך המשלים. המודעות הגבוהה בנוגע לאיכות סביבה וערבות הדדית יושבים בבסיסה של מערכת החינוך המקומית.