מושב רמות, גולן

רמות, מושב חילוני בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 500

צור קשר עם רמות

לשיחה עם רמות

073-758-6576

תעסוקה בגולן, רמות

התעסוקה במושב רמות מורכבת ממספר ענפים. ראשית, כידוע, המושב פועל רבות בתחום התיירות. במקום פועלים צימרים איכותיים, כפר נופש ותיק, אטרקציות לכל המשפחה כגון ספורט אתגרי ועוד. כמו כן, ניתן למצוא גם חברים במושב העובדים במקצועות חופשיים. אם באופן פרטי (משרדי אדריכלות למשל) ואם בדרך של עבודה שכירה באחד ממוקדי התעסוקה בגולן. יש לציין כי לא כל תושבי הגולן מתפרנסים מצימרים או מחקלאות. יש באזור גם חברות הייטק, מפעלים, בתי אריזה, יקבי יין ועוד. תושבים אשר יהיו מעוניינים לדעת עוד על תעסוקה ברמות (ובגולן בכלל) יוכלו להיכנס לאתר האינטרנט האינטראקטיבי של המועצה האזורית. באתר פועל מרכז תעסוקתי המפרסם מדי שבוע משרות רלבנטיות. כמו כן, ניתן לקבל ייעוץ מהגורמים במחלקה הכלכלית בנוגע לקורסים מקצועיים, הכשרות, קשר עם מעבידים, חיבור לחברת השמה וכדומה.
תחבורה
התחבורה הציבורית ברמת הגולן פועלת תוך כדי שיתוף פעולה בין המועצה האזורית גולן, חברת "רמה" והחברה הכלכלית גולן. גופים אלה חברו יחד על מנת לספק לתושבי הגולן את התחבורה הציבורית היעילה, הנגישה והזמינה ביותר. לאחרונה, המועצה האזורית החליטה לצאת ביוזמה חדשנית לשדרג את רשת התחבורה הציבורית באזור. הוחלט כי המועצה האזורית תפעיל בעצמה, באופן אקטיבי, את התחבורה הציבורית, וזאת תוך כדי קבלת מימון מצד המדינה.

כפועל יוצא מכך, המועצה רכשה 17 אוטובוסים חדשים ו-6 מיניבוסים. אלה הצטרפו ל-12 האוטובוסים אשר כבר פועלים באזור. המועצה האזורית העבירה את המשימה מבחינת התחבורה הציבורית לידיו של זכיין פרטי, אך זה פועל תחת פיקוח של וועדה משותפת אשר חברים בה נציגים ממשרד התחבורה ומהמועצה האזורית.

גורמים בענף סבורים כי הפיילוט ברמת הגולן יהווה מודל שיאומץ בקרוב על ידי מועצות אזוריות בכל רחבי הארץ. מעבר לרכישת האוטובוסים החדשים, תעריפי הנסיעה בגולן נמוכים בכ-20% מהתעריפים בכל הארץ. כמו כן, מונהג בצי התחבורה הציבורית כרטוס חכם וקיים מעקב אחר שעות הגעה ויציאה של הרכבים.