מושב רמת מגשימים, גולן

רמת מגשימים, מושב דתי בגולן

שייך למועצה אזורית גולן

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 700

צור קשר עם רמת מגשימים
  • טלפון*2131

תעסוקה בגולן, רמת מגשימים

כמו בכל הגולן, גם תושבי רמת מגשימים מוצאים תעסוקה בעיקר בתחומים הבאים – חקלאות, חינוך, תיירות ומקצועות חופשיים. מבחינת החקלאות, מושב רמת מגשימים מטפח מזה שנים משק חקלאי משגשג המשלב בין גידולים למשקי בעלי חיים. כמו כן, המושב ידוע בכרמי היין שלו והוא אף שותף ב"יקבי רמת הגולן" (היקב השלישי בגודלו במדינה). אווירת הטוסקנה השורה על המקום הפכה את רמת מגשימים לפנינת חמד של ממש המושכת אליה תיירים רבים מכל רחבי הארץ. ואכן, ענף התיירות נמצא בתקופה האחרונה במקום של כבוד מבחינת התעסוקה ברמת הגולן. הנופים המרהיבים והאטרקציות המדליקות הופכים את הגולן ליעד תיירותי מספר אחת במדינה. לפיכך, תושבי רמת מגשימים, כמו תושבים רבים בגולן, התחברו עד מהרה לענף זה. מדובר בהקמתם של צימרים (יחידות אירוח), מסעדות, הדרכת מסלולי טיול, השתתפות בפסטיבלים ועוד. כמו כן, המושב שותף גם בכפר הנופש "כינר" (מלון המעניק שירותי אירוח לבני הציבור הדתי).

מלבד תיירות וחקלאות, וכיאה ליישוב אשר הוקם על ברכיה של הציונות הדתית, רבים מחברי המושב השתלבו גם בתפקידים של הוראה וחינוך. בין אם מדובר במסגרות פורמאליות, ובין אם עסקינן בעבודה בחינוך המשלים באזור, אין ספק כי ההוראה וההדרכה מפרנסות היטב תושבים רבים ברמת מגשימים.

מעבר לכל אלה, קיימת ברמת מגשימים גם תעסוקה "רגילה" כמו בכל מקום אחר בישראל (אינטרנט, עריכת דין, עיצוב, רפואה, יזמות פרטית, הייטק וכדומה). המועצה האזורית גולן מקפידה לעזור לתושבי הצפון מבחינת ההשתלבות בשוק התעסוקה באזור. למשל, המרכז התעסוקתי גולן, אשר הוקם על ידי המועצה האזורית בשנת 2003 (והפועל באחריותה), מעניק לתושבים מידע רלבנטי בנושא זה. המרכז מפרסם לוחות דרושים, מעניק ייעוץ עסקי, מאפשר השארת קורות חיים, מכווין לקורסי הכשרה מקצועיים וכדומה.