ישוב קהילתי רקפת, משגב

רקפת, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 900

צור קשר עם רקפת
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/רקפת/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9800939

אודות רקפת

רקפת הינו יישוב קהילתי בגליל אשר הקהילה שבו מנהלת אורח חיים חילוני וליבראלי. המקום החל את דרכו בתור מושב שיתופי, עם הקמתו בשנת 1981. בשנת 1989, אמצעי הייצור ברקפת הופרטו והיישוב הפך ליישוב קהילתי. כיום, כל משפחה ברקפת מנהלת מערכת פיננסית עצמאית. שמו של היישוב נקרא על שמו של הפרח המפורסם, הנפוץ מאד באזור הגליל. בימינו, מתגוררות ביישוב רקפת כ-180 משפחות. כ-350 מתושביו הינם ילדים ובני נוער מתחת לגיל 18.

היישוב הקהילתי רקפת שייך למועצה האזורית משגב. מדובר במועצה אזורית אשר במרוצת השנים צברה לעצמה שם בתור מועצה הדואגת לתושביה מבחינת חינוך, תרבות, שירותים מוניציפאליים, תעסוקה וביטחון. תושבי רקפת נהנים מכך שהם קרובים לחיפה (40 דקות נסיעה), עכו (25 דקות) וכרמיאל (10 דקות נסיעה בלבד). כמו כן, רקפת נמצא בשכנות למתחם המועצה ותושביו יכולים להגיע ברגל לבתי הספר, מרכזי הספורט, מוסדות הבריאות והיכלי התרבות.

הקהילה ברקפת מנהלת את אורח חייה על בסיס וועד ובו מתנדבים מקרב בני המקום. חברי הוועד נבחרים מעת לעת בבחירות דמוקרטיות. כך גם מתקבלות החלטות שונות באשר לשגרת היומיום ברקפת. אספת החברים הכללית מתכנסת בכדי לדון בנושאים העומדים על הפרק והיא מאשרת מדי שנה את תקציב היישוב. כמו כן, פועלות ברקפת וועדות נוספות הדואגות למרקם הקהילתי וביניהן וועדת חינוך, וועדת תרבות, וועדת קליטה וכו'. חברי הוועדות, בדומה לחברי הוועד המנהל, הינם תושבי המקום הממלאים את משימתם מתוך תחושת שליחות ובהתנדבות מלאה.
הנוף הגלילי אש
ר מקיף את רקפת הופך את היישוב לכפר ציורי ופסטוראלי. תמונת הנוף מורכבת מפסיפס מרשים של יערות אורנים ושדות חקלאיים. הכבישים המפותלים הנעים בסמיכות ליישוב מעניקים למקום תחושה של ארץ ישראל הישנה והטובה. ילדי רקפת הם כמובן הנהנים העיקריים מהחיים ביישוב. חייהם של הילדים מלאים בפעילויות תרבותיות והם משתלבים ביחד עם ילדי היישובים השכנים באירועים המאורגנים על ידי המועצה האזורית. הדברים באים לידי ביטוי בתחרויות ספורט, ימי קהילה, התנדבות וסיוע לתושבים, הצגות, חוגים ועוד.