קיבוץ רשפים, עמק המעיינות

רשפים, קיבוץ חילוני בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 600

צור קשר עם רשפים
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

חינוך בעמק המעיינות, רשפים

מערכת החינוך המצוינת אשר עומדת לרשותם של ילדי רשפים והוריהם יונקת את כוחה הערכי מהחינוך הקיבוצי. ואכן, כיאה לקיבוץ אשר הוקם על ידי צעירים אידיאליסטים מתנועת השומר הצעיר, ילדי רשפים נהנים מקרקע פורייה וערכית לגדול על ברכיה. ראשית, עומדת לרשותם מערכת חינוך מפותחת במיוחד לגיל הרך אשר מלווה מקטנות ועד העלייה לכיתה א' (פעוטון, גן ילדים וגני בוגרים). צוות מיומן ומקצועי מפעיל את מערכת החינוך לגיל הרך ברשפים, והפעילות במקום מפוקחת היטב על ידי המועצה האזורית ומשרד החינוך.
עם העלייה לכיתה א', ילדי רשפים מצטרפים לילדים מהיישובים הסמוכים ופוקדים את ספסלי בית הספר היסודי "רימון" אשר נמצא בקיבוץ מסילות. לאחר מכן, הם עוברים ללמוד בבית הספר התיכון "גאון הירדן" אשר פועל בקיבוץ נווה איתן. המועצה האזורית דואגת כמובן להסעות מסודרות ומדריכי נוער מסייעים לילדים בדרכם למוסדות החינוך.
לאחר שעות הלימודים, עולמם החינוכי של הילדים ובני הנוער ברשפים ממשיך להיות עשיר ומלא. זאת, בעיקר בזכות מניפה רחבה וססגונית של פעילויות חוץ פורמאליות ברמות שונות. מדובר בין השאר על פעילויות במועדון הילדים בקיבוץ וכן על תנועות נוער וחוגים במתנ"ס עמק המעיינות. כמו כן, ילדי רשפים משתתפים לאורך השנה בפעילויות תרבות וחינוך אשר מתארגנות מטעם היישוב ו/או המועצה האזורית.