מושב שדי תרומות, עמק המעיינות

שדי תרומות, מושב מעורב בעמק המעיינות

שייך למועצה אזורית עמק המעיינות

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 1

מספר תושבים: 450

צור קשר עם שדי תרומות
  • מרכז מידע עמק המעיינות*5672

חינוך בעמק המעיינות, שדי תרומות

מערכת החינוך של המועצה האזורית עמק המעיינות פועלת יום וליל בכדי להעניק לילדי האזור את הקרקע הערכית והחינוכית הטובה ביותר. ואכן, לאורך השנים, התפתחה בעמק מערכת חינוך לתפארת. מערכת חינוך זו, הפונה הן לציבור החילוני והן לציבור הדתי, מעמידה לרשות התושבים מארג מרשים של מוסדות לימוד פורמאליים ופעילויות חינוך משלימות. התפיסה המובילה את החינוך במועצה האזורית עמק מעיינות יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בכלי לשינוי חברתי. מדי שנה, המועצה האזורית עמק המעיינות מפנה לטובת מוסדות החינוך השונים את מיטב משאביה וכוח האדם שלה.

ילדי מושב שדי תרומות נהנים מחינוך המתחיל במוסדות לגיל הרך אשר משותפים לכל ילדי יישובי ביכורה. לאחר מכן, הם פוקדים את ספסליו של בית הספר ביכורה אשר נבנה לאחרונה מחדש. כמו כן, ישנם גם ילדים במושב אשר לומדים בבתי הספר "דקלים" ושק"ד.

באשר לחינוך העל יסודי, עומדים לרשות בני הנוער במושב שדי תרומות מספר מוסדות לימוד מובילים בתחומם. לדוגמא, בני הציבור החילוני לומדים בתיכון "גאון הירדן", וחבריהם הדתיים פוקדים את ספסלי תיכון שק"ד בשדה אליהו. כמו כן, הילדים יכולים גם ללמוד במוסדות חינוך על יסודיים נוספים הפועלים באזור (למשל, בבית שאן).
מעבר לשעות הלימודים הקונבנציונאליות, ילדי מושב שדי תרומות נהנים גם ממגוון פעילויות חוץ פורמאליות. הפעילות החוץ פורמאלית מתארגנת במספר מעגלים. ראשית, בתוך היישוב קיים מועדון נוער הפועל בשעות אחר הצהריים ובימים בהם לא מתקיימים לימודים. כמו כן, היות והמושב מהווה חלק מיישובי ביכורה, הילדים בשדי תרומות משתתפים גם בפעילויות המאורגנות על ידי גוש היישובים. בנוסף, וכמו כל הילדים במועצה האזורית עמק מעיינות, גם שדי תרומות לוקח חלק בפעילות האזורית המתארגנת ברמה הכללית (טיולים, ימי התנדבות בקהילה, טקסים בחגים ומועדים, תחרויות ספורט וכדומה). כמו כן, הילדים יכולים גם להירשם ולהשתתף בחוגים המדליקים במתנ"ס האזורי העוסקים בתחומים כגון ספורט, אמנות