ישוב קהילתי שכניה, משגב

שכניה, ישוב קהילתי חילוני במשגב

שייך למועצה אזורית משגב

סוג: ישוב קהילתי

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 720

צור קשר עם שכניה
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/שכניה/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון04-9998491

אודות שכניה

היישוב הקהילתי שכניה הינו יישוב השייך למועצה האזורית משגב. המקום המקסים הזה הוקם בשנת 1978 ועלה על הקרקע כשנתיים לאחר מכן. הקמתו הייתה קשורה לתוכנית "המצפים" שביססה החלטת ממשלה "לייהד" את הגליל. שמו של היישוב מציין את שמו של משמר הכוהנים שכניהו שישב בסמוך למיקומו בתקופת המקרא. כיום, מתגוררות בשכניה כ-170 משפחות ואחוז הילדים באוכלוסייה גבוה ומשמעותי. שכניה הוקם בראשיתו כיישוב חקלאי ופרנסת חבריו התבססה על עבודת אדמה ומשקי בעלי חיים. עם השנים, היישוב נטש את אופיו החקלאי ובימינו תושביו עובדים במקצועות עירוניים וחופשיים.

בשנת 2004, הוקמה בסמוך ליישוב שכניה טיילת מרשימה הנמשכת לאורך של כ-800 מ'. טיילת זו משקיפה אל נופים גליליים מיוחדים המרכיבים פסיפס גיאוגרפי של ארץ ישראל. ביום בו הראות טובה, נשקפת מטיילת שכניה תמונה פנוראמית אשר מתחילה בהרי הגולן ונמשכת עד לראש הנקרה. שכניה, בדומה לשמו, שוכן על הר שכניה. הוא נמצא בסמוך ליישובים מנוף וקורנית. במשך מרבית ימות השנה, מזג האוויר בישוב נוח ונעים. הטמפ' בחורף אינן מנמיכות יתר על המידה, והקיץ לא מאופיין בלחות גבוהה (חרף קרבתו של היישוב למישור החוף).

היישוב הקהילתי שכניה ממוקם בשכנות לשמורת הטבע הר שכניה. מדובר בשמורה רחבת היקף אשר מהווה מוקד תיירות פופולארי בקרב מטיילים ורוכבי אופניים. רכס הר שכניה מכוסה בחורש ים תיכוני צפוף של קטלבים מצויים, אלונים מצויים ואלה ארץ-ישראלית. תושבי המקום נוהגים לבלות בשמורה המקסימה ולטייל בה בשעות הערב הקרירות.

ילדי שכניה נהנים מדי יום מכך שהם חלק בלתי נפרד מקהילת הנעורים של המועצה האזורית משגב. קהילת הנעורים של המועצה האזורית משתתפת באופן תדיר בפעילויות נוער מגוונות המחברות בין ערכים, הנאה, טבע וספורט. כמו כן, בין רחובותיו המקסימים של היישוב הכפרי ניתן ליהנות ממגרשי שעשועים ושטחי נוי מטופחים. תנועת הרכבים בשכניה איננה סואנת, וזאת בלשון המעטה. אי לכך, הילדים יכולים להשתובב ברחובות היישוב ובמגרשי הספורט, וזאת מבלי להיחשף לסכנות מצד רכבים חולפים
קליטה
אין הרחבה או קליטה של משפחות חדשות בשכניה.