שלומי, גליל מערבי

שלומי, מועצה מקומית מעורב בגליל מערבי

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 7,000

צור קשר עם שלומי

לשיחה עם שלומי

073-776-0043

חינוך בגליל מערבי, שלומי

מערכת החינוך בשלומי הינה אחד האגפים החשובים ביותר מבחינתה של המועצה המקומית. החזון אשר מוביל את תפיסתה של מערכת החינוך בשלומי הינו כי יש להעניק לילדי המקום את היחס האישי ואת מלוא השלבים השונים בדרך להשכלה בתוך היישוב עצמו. אי לכך, עומדים לרשות ילדי שלומי מעונות יום, גני ילדים, בתי ספר (יסודיים ועל יסודיים) ומסגרות נוספות של חינוך משלים.

פועלים בשלומי 13 גנים, שני בתי ספר יסודיים ובית ספר על יסודי אחד. כמו כן, הילדים יכולים גם להצטרף לבית ספר למחוננים אשר מעניק לתלמידים מצטיינים אפשרות ליהנות מתוכנית לימודים מתקדמת ואיכותית. קטנטני שלומי נהנים גם מהמרכז לגיל הרך הפועל ביישוב. מערכת החינוך בשלומי עוסקת במגוון רחב של תחומים, מעבר לפעילותה הפורמאלית וה"קונבנציונלית". ראשית, פועל בשלומי שירות פסיכולוגי לילדים ולנוער בכל הגילאים. כמו כן, המועצה המקומית דואגת לשלב את הילדים ובני הנוער ביישוב במסגרות החינוכיות המתאימות. וועדי ההורים הפעילים בשלומי נמצאים כל הזמן בקשר עם חברי הצוות הפדגוגי. זאת בבחינת איתור וחיפוש מתמיד אחר ההצלחה בלימודים. במסגרת קשר זה, מתקיימים פגישות בין ההורים לבין מנהלי מוסדות הלימוד.

מעבר לכך, ילדי שלומי נהנים גם מחוגים לנוער שוחר מדע ומגוון רחב של העשרות לילדים מחוננים. מערכת החינוך המקומית מקיימת קשרים הדוקים עם מוסדות חוץ ועוסקת רבות גם בפיתוח יוזמות חינוכיות שונות. פניותיהם של ההורים נענות ברוב קשב והמועצה המקומית מעניקה למוסדות החינוך ליווי ותמיכה. גם בגני הילדים, מדובר בתוכנית לימודים המשלבת תוכניות העשרה עם בית חם וארוחה. בשלומי פועל מתנ"ס מקומי אשר עומד לרשות ילדי המקום והסביבה. בנוסף, הילדים יכולים ליהנות גם מאולם תרבות, בריכת שחייה, אולם ספורט, מגרשי כדורגל, מגרשי כדורסל, מגרשי טניס, גני שעשועים ועוד.