קיבוץ שער העמקים, חיפה וחוף הכרמל

שער העמקים, קיבוץ חילוני בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית זבולון

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 700

צור קשר עם שער העמקים
  • טלפון04-9839111

אודות שער העמקים

שער העמקים, אשר ממוקם לצד נחל הקישון וממזרחית לכרמל, נחשב לאחד הקיבוצים היפים ביותר באזור עמק זבולון. הקיבוץ, אשר עלה על הקרקע לפני כ-80 שנה, מהווה בית עבור כ-700 תושבים. הקהילה בשער העמקים הינה קהילה איכותית ביותר אשר שומרת על תלכיד משפחתי ואינטימי מזה עשרות שנים. חברי המקום מאמינים בצדק חברתי, סולידאריות והגשמה עצמית.

ערכים אלה, אשר יושבים בבסיסה של הקהילה בשער העמקים, מונחלים לילדים כבר מגילאים צעירים. ואכן, בוגרי שער העמקים עושים חיל ומשתלבים בתפקידים מובילים במשק, באקדמיה, בכוחות הביטחון ובתעשייה. הקיבוץ מלא בשטחי נוי מטופחים ובין שביליו פזורים ספסלים ופינות חמד לטובת התושבים. כמו כן, ילדי המקום יכולים ליהנות ממגרשי ספורט ומתקני שעשועים המתאימים לכל גיל וגיל. הילדים מרכיבים קהילת נעורים גדולה ותוססת ביחד עם הקיבוצים והישובים הנוספים השייכים למועצה האזורית זבולון.

קיבוץ שער העמקים דואג לשמר את חיי הקהילה במקום ולטפח אותם. לדוגמא, בחגים ובמועדים, הקיבוץ מקיים טקסים ואירועים משותפים. תושבי שער העמקים יכולים לספר על סדר הפסח הקיבוצי בחדר האוכל או על חגיגות העומר בשדה החיטה של הקיבוץ (הנערכות מזה למעלה מ-60 שנה). למעשה, ניתן לומר כי החיים בשער העמקים הינם שילוב מדהים בין מגורים ביישוב כפרי וציורי (ברוח ארץ ישראל הישנה והטובה), לבין התפתחות וקדמה חברתית וכלכלית.

תושבי הקיבוץ נהנים מהנופים המקסימים של עמק זבולון, וממראהו עוצר הנשימה של הר הכרמל. בסמוך ליישוב זורם נחל הקישון, אשר עבר לאחרונה שיקום משמעותי ונחשב לפינת טבע מיוחדת במינה. קיבוץ שער העמקים מפעיל אתר אינטרנט מתקדם ובו חברי המקום יכולים להתעדכן ב"חדשות החמות", לקרוא סיפורים אודות דברי ימי הקיבוץ, לפרסם מודעות בנוגע לאירועים או עבודה, לתאם טרמפים והסעות וכדומה.

שער העמקים הינו קיבוץ רוחני אשר אמנים רבים פועלים בתחומו בענפים כגון ציור, צילום, פיסול ומוסיקה. כמו כן, מדובר גם ביישוב ספורטיבי, ובעיקר מפורסמת אהבתם הגדולה של תושביו לכדורעף.
קליטה
לא ידוע על קליטה לקיבוץ.