מושב שרונה, גליל תחתון

שרונה, מושב חילוני בגליל תחתון

שייך למועצה אזורית שער הגליל

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 2

מספר תושבים: 600

צור קשר עם שרונה
  • טלפון072-2506959

אודות שרונה

שרונה הינו מושב חקלאי אשר שוכן בסמוך לבקעת יבנאל בגליל התחתון. המושב נהנה מנוף מקסים וזאת היות והוא ממוקם על הדרך העולה מכפר תבור לכנרת. ראשית ההתיישבות במקום החלה לפני כמאה שנים כאשר הוקמה באזור חווה חקלאית. עם זאת, לאחר פרוץ מלחמת העולם הראשונה, פסקו כספי התרומות לחווה והיישוב ננטש באופן זמני.
עם תום המלחמה, התיישבה באזור שרונה קבוצת רועי צאן אשר חבריה נמנו על ארגון "הרועה". אנשי "הרועה" היו צעירים אידיאליסטים אשר האמינו כי "כיבושה" של ארץ ישראל יתבצע על ידי רעיית צאן וחיי נוודות בין מרחביו של חבל התנ"ך. הרועים החזיקו במקום במשך כשנתיים עד אשר עזבו את החווה והצטרפו לגדוד העבודה. בהמשך, נעשו מספר ניסיונות נוספים לעלות על הקרקע בשרונה, אשר לא צלחו. בשנת 1936, הגיעו לחווה מספר משפחות יוצאות פולין ובחורף 1938 הוקם במקום יישוב "חומה ומגדל". תנאי המגורים בראשית ההתיישבות בשרונה לא היו פשוטים כלל וכלל. לדוגמא, היישוב לא חובר לכביש חיצוני ובימי החורף הגשומים תושביו מצאו עצמם מנותקים לחלוטין.
כיום, שרונה הינו מושב כפרי וציורי אשר תושביו נהנים מאווירה פסטורלית ואורח חיים גלילי. רבים מבני המקום עוסקים בתיירות ומפעילים אטרקציות שונות כגון צימרים, הדרכת טיולים, קולינאריה ועוד. כמו כן, ישנם במושב גם חקלאים אשר משמרים את מסורת בני המייסדים או תושבים העובדים במקצועות חופשיים. במקום גרים כ-550 חברים וחברות אשר רבים מהם ילדים מתחת לגיל 18. המושב שייך למועצה האזורית גליל תחתון ותושביו נהנים משירותיה המצוינים של המועצה.
קליטה
לא ידוע לנו על הרחבה המתקיימת במושב. ניתן לרכוש נכסים בצורה פרטית במידה ומוצעים למכירה.