מושב תאשור, אזור באר שבע

תאשור, מושב חילוני באזור באר שבע

שייך למועצה אזורית בני שמעון

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 1

צור קשר עם תאשור
  • נייד054-7376720

אודות תאשור

תאשור הוקם בשנת 1953 בידי קבוצה של עולים חדשים וותיקים בני עדות שונות, שנענו לקראת בן-גוריון לבנות בית במושב. הם עשו זאת חלק מהתנועה "מן העיר אל הכפר" שנוסדה על ידי ראש-הממשלה דאז במטרה לחזק את ההתיישבות הכפרית, שסבלה באותם ימים מקשיים רבים.
הקשיים נבעו מחוסר ההכשרה של העולים לעבודה חקלאית, מתנאי החיים הקשים ששררו במקומות רבים ומבעיות בטחון שנבעו מהסתננויות מעבר לגבול, הן למטרות שוד והן לרצח.
תאשור הוקם באזור שנחשב אז "סוף העולם", מנותק מכל ישוב ומרכז תרבות וחשוף להתנכלויות מכיוון רצועת עזה ושבטי הבדואים. עם הזמן הגיעו למקום מתיישבים נוספים שרצו להקים בית במושב, בעיקר מקרב עולי עיראק.
השם נלקח מהתנ"ך, והוא אחד העצים המוזכרים בו. אולם כיום לא ידוע באיזה עץ מדובר.
במושב מצויים גם סניפים של המועצה האזורית, כגון רווחה ועוד...
בסמוך לתאשור נמצאים מספר אזורי נופש וטיולים, ידועים יותר וידועים פתוח. יער להב נמצא לא הרחק, בסמוך לצומת להבים. ובמרחק של קילומטרים אחדים אפשר למצוא פנינת טבע של ממש שעדיין לא נחשפה לעין כל : פארק נחל גרר.
הפארק שוכן בין אופקים לנתיבות באזור הגבול בין יישובי הקבע לאזורי המרעה. המקום מסודר ומאורגן, עם שולחנות פיקניק ומתקנים לילדים, וכמעט תמיד אפשר למצוא מקום פנוי.
הפארק מאורגן לטיולי רכב רך או עגלות נכים, ויש בו מסלולים מסודרים. בשעות הערב ניתן לצפות בשקיעות נהדרות, ולעתים גם בשלל בעלי חיים ועופות.הוא קרוי על שם אבימלך מלך גרר, שכרת ברית עם אברהם אבינו.
בישוב מתגוררים כ-300 נפש שבחרו להקים בית במושב. למקום אופי חילוני.