מושב כפר חסידים, חיפה וחוף הכרמל

כפר חסידים, מושב מעורב בחיפה וחוף הכרמל

שייך למועצה אזורית זבולון

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 550

צור קשר עם כפר חסידים

לשיחה עם כפר חסידים

073-776-0023

חינוך בחיפה וחוף הכרמל, כפר חסידים

מערכת החינוך במועצה האזורית זבולון, אליה משתייך כפר חסידים, ידועה בכך שהיא משקיעה רבות במוסדות החינוך ובפעילויות החוץ פורמאליות בתחומה. המועצה האזורית זבולון רואה בחינוך את המפתח והערך החשוב ביותר. מתוך תפיסה זו, היא מקפידה להפנות למטרות חינוכיות ותרבויות את עיקר תקציביה. ילדי כפר חסידים נהנים אף הם מהשקעה אינטנסיבית זו.

דוגמא לכך ניתן לראות בהפיכתם של גני הילדים במועצה ל"גני ילדים ירוקים" (ידידותיים לסביבה). במרץ 2011, בטקס חגיגי שנערך במועצה האזורית זבולון במעמד השר להגנת הסביבה ושר החינוך, קיבל גן הילדים בכפר חסידים "תו תקן ירוק". לכך ניתן להוסיף את השיפור המשמעותי במבני מוסדות החינוך במועצה גם מבחינת בתי הספר באזור. מרבית ילדי כפר חסידים פוקדים את ספסליו של בית הספר היסודי "ניצני זבולון". לאחר מספר שנים בהם בית הספר "ניצני זבולון" פעל מתוך קמפוס ישן, הלימודים עברו בשנת תשע"ג למשכן חדש ומפואר ובו כיתות המתאימות לאתגרי החינוך בשנות ה-2000 (מחשבים, לוחות אלקטרוניים, רשת אלחוטית, מעבדות מתקדמות ועוד). מיותר לציין כי מוסדות החינוך מפעילים אתרי אינטרנט אינטראקטיביים המאפשרים תקשורת רציפה בין התלמידים, ההורים והצוות הפדגוגי.

תלמידי ותלמידות כפר חסידים משתתפים מדי יום גם בפעילויות חוץ פורמאליות מגוונות המופעלות על ידי המועצה האזורית זבולון והיישוב עצמו. מדובר כמובן בשורה ארוכה של חוגים במתנ"ס המקומי, תחרויות ספורט, טיולים באזור, התנדבות ביחד עם הקהילה, נטילת חלק בטקסים ועוד. לכך ניתן להוסיף גם את שטחי הנוי המטופחים ביישוב ואת העובדה שעומדים לרשות הילדים מגרשי ספורט ציבוריים ובריכה מרשימה.