אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

המרענן הרשמי הקיץ – הבריכות השוות בקיבוצים

נמאס לכם מהחול ומיטות השיזוף ב-50 ש"ח? ריכזנו לכם את הבריכות השוות בקיבוצים ברחבי הארץ שלגמרי שוות טבילה


שדות מוריקים, רפת, לול, אופניים, ילדים יחפים ומדשאות. הקיבוץ מגיע תמיד עם אותם מאפיינים מוכרים ואהובים, אך אי אפשר לדבר על סמלים קיבוציים מבלי ללכת לגולת הכותרת, הלוא היא הבריכה הקיבוצית.

אחד המותגים הכי מזוהים עם הקיבוץ הישראלי, ומוקד עלייה לרגל עבור דורות על דורות של קיבוצניקים בבגדי ים. המקום שבו, לפי המיתוס, ילדים לומדים לשחות על ידי השלכתם למים, והמציל הוא תמיד בן משק שקיבל את משרתו בירושה.

בשנים האחרונות, הבריכות בקיבוצים עברו מהפכה של ממש. לא רק מתחמים סגורים הפתוחים לחברי היישוב, אלא מתקני בריאות וספורט שפתוחים לסביבה הקרובה. בריכות רבות בקיבוצים כוללות כיום מתחמי ספא, מגרשי ספורט, מתקני כושר, אזורי ג'ימבורי לילדים, מזנונים עשירים, מגלשות מים, מזרקות והרשימה נמשכת.

ישנן בריכות אשר פתוחות לקהל הרחב ומציעות מנויים, כרטיסיות וכניסות חד-פעמיות, אחרות מגבילות את הכניסה למנויים שנרכשים מראש ויש שפועלות אך ורק לטובת חברי הקיבוץ ואורחיהם. למרות השדרוגים והפסיליטיס, בסופו של היום, מה שמושך את אלפי המשפחות הישראליות בכל קיץ לבריכות בקיבוצים הוא "טעם של פעם". בריכה מקסימה, מטופחת, מוקפת מדשאות, אשר עצים בני עשרות שנים מעניקים ליושבים מסביבה צל מפנק.

אז בכדי לעשות קצת סדר לקראת הקיץ, הנה סקירה זריזה של כמה בריכות בקיבוצים בישראל, מהצפון לדרום. קדימה למים.

נמאס לכם מהצפיפות? חוף פלמחים (צילום: רענן כהן)


קיבוץ אפיק – בריכת השחייה של הגולן

הסקירה שלנו מתחילה בקיבוץ אפיק בדרום רמת הגולן. יישוב שעלה על הקרקע בתחילת שנות ה-70 ונמצא כיום (כמו כל יישובי הגולן) בתנופה של התחדשות וקליטת חברים חדשים. בריכת הקיבוץ הינה חלק ממתחם "אתנחתא באפיק", המפעיל מרכז תיירות ואירוח שהוקם בשנת 1993 והלך וגדל עם השנים. האורחן מציע עשרות חדרי אירוח, מחדרים פשוטים ועד לבקתות עץ מפנקות ומפוארות. מבנה חדר האוכל המיתולוגי של הקיבוץ משמש כמתחם ספא, ובריכת השחייה פותחת שעריה למתרחצים – מחג השבועות לחג הסוכות. מרביתם תושבי רמת הגולן ונופשים המגיעים לצפון ולנים בצימרים ובמלונות שבאזור.

מתי נפתחת עונת הרחצה? החל מחג שבועות.
מיקום? קיבוץ אפיק, דרום רמת הגולן.
מה תמצאו? בריכת שחייה חצי אולימפית אשר עטופה במדשאות מוריקות, צל עצים רב, משטחי משחק לילדים ומגרשי כדורסל וכדורגל.
פתוח לקהל הרחב? כן.
עלות? עלות כניסה בודדת לבריכה הינה 35 ₪ כאשר ישנם אפשרויות שונות למנויים ליחיד, לזוג ולמשפחות.
שעות פתיחה? בחודש יוני בימי חול הבריכה פועלת בין השעות 16:00-19:00, ובשישי ושבת החל מ-10:00 ועד 17:00 בערב. ביולי-אוגוסט הבריכה מתחילה לעבוד בבוקר ונפתחת ב-10:00. בימי חול ביולי-אוגוסט הבריכה נסגרת ב-19:00 ובשישי-שבת ב-18:00. עם תחילת שנת הלימודים הבריכה נפתחת רק בסופ"ש (שישי-שבת) מ-10:00 עד 16:00.

 
 חדר האוכל המיתולוגי משמש כמתחם ספא (צילום: קיבוץ אפיק)


קיבוץ מעיין צבי - בריכה קיבוצית קלאסית לרשותכם

אם אתם מחפשים בריכת שחייה בקיבוץ שמשלבת גם אווירה של נוסטלגיה קיבוצית, גם נופים מקסימים וגם מגוון רחב של פעילויות לכל גיל, בקיבוץ מעיין צבי שבפאתי זיכרון יעקב – כל התשובות נכונות. הבריכה בקיבוץ מעין צבי פועלת מזה למעלה מ-40 שנה, ולמרות שעברה לא מעט שדרוגים וחידושים, היא נותרה נאמנה להיותה בריכה קיבוצית קלאסית. הילדים הם הנהנים העיקריים בבריכה המציעה הפעלות ומשחקים שונים כדוגמת תחרויות נושאות פרסים, קליעה לסל צף, קליעה למטרה ועוד. אגב, אם תרצו להעשיר את החוויה, בסמוך לבריכה פועל גם פארק הדיג של מעיין צבי שהוא פארק הדיג הגדול והאטרקטיבי ביותר בישראל.

מתי נפתחת עונת הרחצה? החל מחודש מאי.
מיקום? קיבוץ מעיין צבי, בסמוך לזיכרון יעקב.
מה תמצאו? בריכת שחייה קיבוצית קלאסית עם מגוון פעילויות לכל המשפחה. מדשאות מוריקות, צל, מזנון ועוד.
פתוח לקהל הרחב? כן.
עלות? כרטיס כניסה עולה 50 ₪ החל מגיל שנתיים.
שעות פתיחה? ביוני הבריכה פועלת בימים א'-ה' בין השעות 15:00 ל-19:00, בשישי מ-10:00 עד 19:00 ובשבת מ-9:00 עד 18:00. בחודשי יולי אוגוסט הבריכה פועלת ברציפות ביום א' מ-10:00-20:00, בימים ב'-ה' מ-8:00 עד 20:00, בשישי מ-8:00 עד 19:00 ובשבת מ-8:00 עד 18:00 בערב. שעות הפעילות בספטמבר זהות לשעות הפעילות ביוני.

 
 מגוון רחב של פעילויות לכל גיל, בריכת מעיין צבי (צילום: קיבוץ מעיין צבי)


קיבוץ עינת - בריכת הקיבוצים של השרון

קיבוץ עינת בשרון משתייך למועצה האזורית דרום השרון ובזכות מיקומו וקרבתו לערים כמו ראש העין ופתח תקווה, הבריכה בקיבוץ היא מהמוקדים המרעננים והקרירים ביותר בסביבה. בריכת קיבוץ עינת נחשבת לבריכה אהובה ופופולרית עבור משפחות צעירות עם ילדים, הפוקדות אותה ואת מתקניה. עונת הרחצה עשירה בפעילויות כדוגמת הופעות לילדים, אירועים לכל המשפחה, תחרויות ספורט, מתנפחים במים ועוד. מלבד בריכה מקסימה תוכלו ליהנות בעינת גם משולחנות ביליארד והוקי קרח, שולחנות פינג-פונג, פינת חי קטנה, אולם כדורסל ומרכז פעילויות לנוער. חשוב להדגיש כי הכניסה לבריכה היא למנויים בלבד, וכל המנויים לעונת הרחצה הנוכחית נמכרו ושווקו בהצלחה (לא ניתן לרכוש כניסה חד פעמית).

מתי נפתחת עונת הרחצה? עונת הרחצה נפתחת בסביבות תחילת מאי ונמשכת לאורך כל הקיץ וחגי תשרי.
מיקום? קיבוץ עינת, השרון.
מה תמצאו? בריכת שחייה גדולה ומוצלת עם מגוון רחב של מתקנים לצדה.
פתוח לקהל הרחב? פתוח למנויים ולחברי קיבוץ בלבד.
שעות פתיחה?
במהלך חודש יוני הבריכה סגורה בימי ראשון. בימים ב'-ו' הבריכה נפתחת בבוקר לשעתיים וחצי (6:00-8:30), ולארבע שעות בצהריים (16:00-20:00), כאשר ביום שישי "סשן" הצהריים מתחיל ב-12:00 עד הסגירה ב-19:00. בימי שבת בחודש יוני הבריכה נפתחת מ-8:00 עד 18:00.
בחודשי יולי אוגוסט הבריכה נפתחת בכל יום ב-6:00. ביום א' היא נסגרת ב-8:30 ונפתחת שוב בין 16:00 ל-20:00, בימים ב' ו-ד' היא פועלת ברציפות מ-6:00 עד 22:00, בימים ג' ו-ה' היא פועלת ברציפות מ-6:00 עד 20:00, ביום שישי מ-6:00 עד 19:00 ובשבת מ-6:00 עד 18:00.
בחודש ספטמבר הבריכה נפתחת כל יום ב-6:00, כאשר ביום ראשון מדובר רק ברחצת בוקר עד 8:30. בימים ב'-ה' ישנו גם "סשן" צהריים מ-16:00 עד 18:45, ביום שישי הבריכה נסגרת ב-8:30 אך נפתחת שוב בין 12:00 ל-18:00 וביום שבת פועלת ברציפות מ-9:00-18:00.

 
 הכניסה לבריכה היא למנויים בלבד, קיבוץ עינת (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הקיבוץ)


קיבוץ כיסופים - בריכה קיבוצית לחברים ולאורחים

בריכת קיבוץ כיסופים היא בריכה ותיקה המשרתת את תושבי הקיבוץ ואורחיהם בלבד. במהלך עונת הרחצה, ולמעשה לאורך כל השנה, נערכים בבריכה פעילויות רבות. בעונת הרחצה מדובר על אירועים לילדים ולמשפחות, רחצות ליליות, פעילויות תרבות ועוד. הבריכה קיימת עשרות שנים ועברה דורות רבים של קיבוצניקים. ביניהם לא מעט שחיינים מקצועיים שעשו את צלילותיהם הראשונות בכיסופים. היא שופצה לאחרונה באופן כולל, לרבות שיפוץ נוף, מלתחות, הקמת בר ועוד. בשנים האחרונות החלו להינתן בבריכה שיעורי שחייה לילדים מגיל 3 ומעלה.

מתי נפתחת עונת הרחצה? מיוני ועד אוקטובר.
מיקום? קיבוץ כיסופים.
מה תמצאו? בריכת שחייה קיבוצית מדליקה ששופצה לאחרונה באופן מאסיבי.
פתוח לקהל הרחב? לא, כניסה לחברי הקיבוץ ואורחיהם בלבד.
שעות פתיחה? הבריכה נפתחת בכל יום מ-10:00 עד 12:00, ולאחר מכן בצהריים מ-14:00 ועד 18:00 או 19:00.

 
 שיעורי שחייה לילדים מגיל 3 ומעלה, הבריכה בכיסופים (צילום: קיבוץ כיסופים)


קיבוץ רמת רחל - מגלשה של 100 מ'?!

הבריכה בקיבוץ רמת רחל היא מהמפורסמות והידועות בירושלים והסביבה. רמת רחל, אשר הינו אחד מהקיבוצים היחידים בישראל שממוקמים בתוך עיר, מציע לכם להתרענן כמו שצריך מול נופי הרי ירושלים. לקאנטרי המפואר של רמת רחל נוספו בשנים האחרונות שתי בריכות חדשות, בריכה לפעוטות וילדים (עם מתקני מים של דמויות מהאגדות), ובריכה חצי-אולימפית הפועלת כבריכת מסלולים. הקאנטרי משובץ במדשאות מוריקות והאטרקציה הכי מדהימה היא מגלשה של 100 מ' אשר תתחיל לפעול השנה בחודש יולי. הבריכה המקורה (הפעילה בחורף) הופכת לבריכה פתוחה, ומסביבה מקומות ישיבות, דשא וסככות. במקום מתחם ספא, חדר כושר, מגרשי ספורט ועוד.

מתי נפתחת עונת הרחצה? הבריכה פעילה לאורך כל השנה ועונת הרחצה של הקיץ נפתחת במאי.
מיקום? קיבוץ רמת רחל בסמוך לשכונת תלפיות בירושלים.
מה תמצאו? קאנטרי ספורטיבי ומפואר עם בריכות לכל הגילאים, מתקני מים, מזנון ועוד.
פתוח לקהל הרחב? כן.
עלות? בימי חול ילדים מגיל שנתיים עד עשר משלמים 65 ₪ ומבוגרים – 85 ₪. ישנן הנחות לסטודנטים, נכים ואזרחים וותיקים. כמו כן, ניתן לרכוש מנויים וכרטיסיות.
שעות פתיחה? הבריכה נפתחת בימים א'-ו' בשעה 5:30. באמצע השבוע הבריכה נסגרת רק ברבע ל-23:00 בלילה, וביום שישי נועלת שעריה ב-17:45. בימי שבת הבריכה ברמת רחל פתוחה ברציפות מ-5:30 בבוקר ועד 21:15.

 
 מגוון אטרקציות לילדים ומבוגרים (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של קאנטרי רמת רחל)

כתבות נוספות בנושא:

מתחמי תעסוקה, בתי ספר חדשים ונטע ברזילי

איפה תמצאו שלושה מתמודדים על כל מגרש, היכן בית ספר חדש בעלות של 30 מיליון שקלים, ואיך מתקשרת לזה זוכת האירויזיון. הנה מה שקורה וגם מה שצפוי לקרות השנה

הכה את המומחה - כך בוחרים קבלן לבית פרטי

בונים בית? כנראה שתצטרכו לשכור קבלן, אך הבעיה היא שרבים רואים בו סוג של אויב. כך תדעו שבחרתם נכון

כמה כסף - הסכום שתוציאו על הבית עוד לפני הבנייה

מעוניינים לרכוש מגרש ולבנות עליו בית? מזל טוב. אבל האם אתם יודעים כמה תוציאו עוד לפני שתחל הבנייה?