אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

מטיילים בצפון? אתם חייבים לתת טבילה במעיינות האלו

קיץ 2021 כבר החל רשמית וזה בדיוק הזמן לתכנן טיולים בצפון שישלבו אטרקציות מים לימים הלוהטים. מהאגם המסתורי בגליל המערבי למעיין הסמוך לנחל האסי, הנה ההמלצות שלנו


בימים האחרונים מתפרסמות אזהרות כניסה למס' נחלים, שפכים ומקורות מים  בצפון, המושכים אליהם מדי שנה לא מעט מבקרים. הסיבה לאזהרות מגיעות בעקבות זיהום צואתי שהתגלה אצל חלקם, ביניהם ניתן למנות את מפלי דבורה ויהודייה הפופולאריים, בריכת המשושים, נחלי שניר (החצבאני), מג'רסה, צלמון והרשימה ממשיכה. אך לאלו מכם שבדיוק מתכננים את טיולי הקיץ, שלא מוכנים בשום אופן לוותר על טבילה במקורות מים מהפנטים, דאגנו למפות עבורכם מעיינות נפלאים שישלימו לכם חווית מים חד פעמית. לכם, וגם לילדים.

 
מים צלולים בטמפרטורה נעימה. השכן של האסי, עין מגדל (צילום: עמוד האינסטגרם "osher_b_teva")

השם - עין מגדל: בסמוך לקיבוץ ניר דוד, בו ממוקם נחל האסי, תוכלו למצוא מעיין עם מים צלולים שהכניסה אליו היא חופשית. המעיין נמצא בסמוך לפארק המעיינות, שבו ניתן לצאת לטיול למעיינות באזור - עין מודע, עין שוקק, השביל הרטוב ונחל קיבוצים. אם תרצו תוכלו להגיע לנחלים באמצעות השכרת רכב גולף או אופניים בחניית פארק המעיינות ואפשר גם להגיע רגלית. המעיין מוקף צמחייה כמעט ללא צל ושטחי ישיבה מצומצמים. לא לשכוח לקחת איתכם כובע והרבה מים.

בוויז -  "עין מגדל". מחנים בחניון ומשם הליכה מזרחה ישירות למעיין, משהו כמו 200 מטרים ואתם שם.

השם - מעיין עין הנצי"ב: עוד בעמק המעיינות, תמצאו את מעיין עין הנצי"ב המציע טבילה במים צלולים בצבע טורקיז, משופע בצל ובצמחייה, והכי מגניב - קפיצות טרזן מתקבלות כאן בברכה. נכון לימים אלה המעיין נמצא בתהליך שיפוץ ולכן הכניסה אליו היא באחריות המבקרים ולאחר שבדקתם שפתוח לציבור הרחב.

בוויז - "מעיין עין הנציב". שימו לב שהקיבוץ הינו דתי לכן הכניסה אליו היא רק בימי חול ולא בסופ"ש.

 
הנחל מוקף צמחיה ירוקה, עין חרדלית (צילום: מרכז להב"ה קרית מוצקין, מתוך אתר פיקיויקי)

השם - האגם הנעלם: אם הגעתם לטיול בגליל המערבי אתם לא רוצים לפספס את ה"אגם הנעלם של הצפון" במחצבת געתון. האגם נוצר בעקבות החפירה במקום והתמלא במי תהום. על מנת להגיע לאגם תצטרכו ללכת כ-10 דקות בעלייה תלולה עד שישקף לפניכם המחזה המרהיב של האגם. ועוד צעידה של 10 דק' תגיעו לאגם, שבו אין כמעט צל ואולי תפגשו את נחשי המים שמתגוררים באגם.

בוויז - "האגם הנסתר יחיעם". חונים בשטח ומשם מטפסים בשביל הגישה.

השם - עין חרדלית: בגליל המערב תמצאו את מעיין עין חרדלית זורם בכל ימות השנה ומציע מסלול יפהיפה, קליל ונגיש למשפחות. את המסלול תעברו גם בהליכה במים, עד שתגיעו לבריכה הראשונה לשכשוך כיפי עם הילדים ואפשרי גם עם תינוקות במנשא. אם תמשיכו עד לסוף המסלול שאורכו כחצי שעה בסה"כ תגיעו לבריכה הגדולה שהיא עמוקה יותר. המסלול מוצל ברובו ועמוס בימי הקיץ החמים. מומלץ להקדים.

בוויז- "עין חרדלית", שם תגיעו לחניון הרכבים ותתחילו ללכת בשביל המוצל.

כתבות נוספות בנושא:

עוברים לקיבוץ? היכונו לקרב משתכנתא מתיש מול הבנק

חולמים על בית בקיבוץ? תחקיר מיוחד שלנו מגלה שהבנקים הגדולים במשק יערימו קשיים אדירים: "מעניקים הלוואות מסוכנות, יהיו כאן השלכות אדירות"

השראה ירוקה - 4 אמנים שיוצרים במרחב הכפרי

הם יוצרים, חולמים ומקבלים השראה בזכות ובתוך היישובים הכפריים. מי הם? אתם מוזמנים לגלות

קלטו את משפחת אילון

משפחת אילון חזרה לארץ אחרי שהייה בלונג איילנד, ניו יורק במסגרת שליחות מטעם הסוכנות היהודית. בהמשך ישיר לעשייה הציונית הם בחרו להקים בית במושב בערבה.