אתר הבית בפייסבוק
אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

לראשונה בישראל - המדריך המלא למעבר לכפר

בעקבות מחקר מקיף אשר נערך לאחרונה הושק על ידינו "המדריך למעבר לכפר". מדריך מודפס המציע יותר מ- 120 עמודים המכילים את כל המידע אודות המעבר למרחב הכפרי


כמה עולה לבנות בית במושב? מה ההבדל בין יישוב קהילתי לקיבוץ? מהי וועדת קליטה? איך מתמודדים עם המרחק מהמשפחה הגרעינית? מה לגבי תעסוקה וחינוך? איך מסתדרים מבחינת תחבורה והאם חייבים שתי מכוניות? אלה הן רק קצת מהשאלות שמעסיקות משפחות אשר חולמות על מגורים בכפר.

אנו באתר הבית פועלים לקידום המרחב הכפרי בישראל מזה למעלה מ-4 שנים, ומרכזים לאלפי גולשים ביום המתעניינים במעבר ליישובי הכפר. בעקבות פניות רבות של גולשים שהעלו שאלות מהותיות לגבי הדרך שבה יש לבצע את המעבר, החלטנו לעשות מחקר מקיף בנושא. מחקר שבמסגרתו בדקנו את היקף המודעות לגבי תהליך המעבר ליישובים כפריים-קהילתיים מבחינת קליטה, מגורים, בנייה, התמודדות עם המשפחה, ילדים, חינוך, תעסוקה, מרחקי נסיעה ועוד.

לא הופתענו כשנחשפה בפנינו תמונה לפיה קיימים פערי ידע משמעותיים שמאתגרים את המעבר לכפר והופכים לחסמים עבור משפחות ויישובים כאחד. זאת למרות שכשמצוקת הדיור נמצאת בראש הכותרות דווקא במרחב הכפרי משפחות צעירות יכולות למצוא מענה מושלם למגורים. מענה המקפל בתוכו גם יתרונות בולטים של חיי קהילה תוססים, ערבות הדדית, חינוך איכותי, אפשרויות תעסוקה ועוד.

כל מה שאתם צריכים ורוצים לדעת בדרך לבית בכפר (צילום: קיבוץ אלמוג)


היות שאתר הבית הוקם מתוך אידיאולוגית קידם ההתיישבות בישראל, ובפרט בפריפריה, החלטנו לקחת את העניינים לידיים. בעבודה מאומצת שארכה למעלה משנה ריכזנו במדריך אחד את כל החומר הדרוש לטובת המעבר לכפר.

המדריך נכתב בשיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים כמו פסיכולוגים, אנשי חינוך, רכזי קליטה, רכזי צמיחה דמוגרפית, אנשי עסקים בפריפריה, תנועות התיישבות, משרדי ממשלה, חברות בנייה, אדריכלים, מעצבים, עורכי דין, רואי חשבון ועוד. כלומר, כל מי שמלווה את המשפחות שמחליטות לצאת לדרך ולעבור לכפר.

בין המאמרים במדריך שילבנו את סיפוריהן האותנטיים של משפחות שעשו את הצעד ומשתפות את הקוראים ממקור ראשון בחווייתן האישית בנושאים כגון תעסוקה, חינוך, קליטה, מרחק מהמשפחה הגרעינית ועוד.

המדריך למעבר לכפר הוא פרויקט ראשון מסוגו בישראל ואנו מקווים שיהיה בו כדי לקדם את המטרה המרכזית שלנו והיא חיזוק ההתיישבות הכפרית. זאת מתוך הבנה ואמונה כי ההתיישבות העובדת צריכה להחזיר עטרה ליושנה. במיוחד לאור היותה מהכוחות החשובים מאחורי הצלחתה של ישראל כמדינה מתקדמת, מפותחת וחברתית.

מיוחד לגולשי האתר: 30% הנחה! להנחה לחצו > 

כתבות נוספות בנושא:

"מצאנו כאן את השקט והשלווה שחיפשנו"

קיבוץ לוטן, 30 דק' מאילת, קולט משפחות המבקשות להחליף אווירה ולשמור על הקריירות: "קצב החיים פה אחר"

משחקי צבעים

רון ושריתה פלד, אדריכלים המאוהבים בצבעים בטור אישי וצבעוני על עיצוב פנים נכון

הערכת שמאי – לא מה שתכננתם

כמה שווה בית החלומות שאתם מתכננים לבנות? תלוי את מי שואלים. בנייה עצמית מאופיינת בגמישות רבה, והחופש התכנוני והעיצובי בא לידי ביטוי גם במימון החלום