אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

קליטה בקיבוצים בצפון

רמת ההתעניינות בקליטה בקיבוצים בשנת 2020 נמצאת במגמת עלייה ובפרט באזור הצפון, שם נהנים מבית קרקע, חסכון משפחתי ונוף עוצר נשימה

20.07.2020|מאמר מערכת


יוקר המחייה ההולך וגובר, בעיקר במרכז הארץ, מביא משפחות רבות לחשוב על מעבר לקיבוץ. גם סגנון החיים הרגוע, הנופים השלווים מסביב והאוכלוסייה השונה מוביל את המשפחות והזוגות הצעירים לעשות את השינוי שפעם היו שוללים על הסף. אך חשוב לדעת שתהליך קליטה בקיבוצים 2020, אשר נלקח ברצינות רבה בקרב היישובים השונים, נועד לשרת את הקהילה ביישוב ולכן חשוב לבחור את הקיבוץ או היישוב שיתאים לאופי שלכם כמשפחה או כזוג צעיר.

בית עם גינה, נוף ירוק, מרחבים, ילדים מתרוצצים בחצר. זוהי, בתמציתיות רבה, החלום הישראלי, שרבים שואפים להשיג. לכן יותר ויותר משפחות וזוגות צעירים, אשר נואשו מיוקר המחיה בערי המרכז, מתחילים הליך קליטה בצפון והגליל, שבספו יגורו בבית חלומותיהם, בעלויות נמוכות משמעותית ובאורח חיים שונה לגמרי מאזור המרכז ובנוסף עם הטבות מס משמעותיות של עד 12%, מה שעשוי לחסוך סכומים ניכרים.

נווה איתן- חברות מלאה בקיבוץ בצפון עם קהילה חמה

מסלול הקליטה בקיבוץ נווה איתן, אשר מקבל 48 משפחות חדשות לתחומו, הוא הליך של חברות מלאה בקיבוץ בצפון, שזה אומר שבסוף התהליך המשפחה הנקלטת תהיה שוות זכויות לכל חבר קיבוץ אחר, כולל חברות באגודה עם זכות הצבעה שווה לחברים האחרים. תהליך הקליטה הזה אומר גם מעורבות הדדית, אשר משמעותה הוא לעזור בפעילות הקיבוץ כמו שאר חברי הקיבוץ.

הקיבוץ, אשר נמצא בעמק המעיינות, נמצא רק 7- דקות מתחנת רכבת, מה שהופך את הקיבוץ לנגיש ונחשק במיוחד בקרב משפחות צעירות. בנוסף לנגישות הרבה, הקיבוץ נמצא בין שדות ומטעים וסמוך אליו נמצאים מעיינות של מים מתוקים. אם הסיבה למעבר היא רצון בשינוי אורח החיים, קליטה בצפון והגליל בקיבוץ נווה איתן יכולה בהחלט לבוא בחשבון, בעיקר משום שחברי הקיבוץ יזכו לבתים צמודי קרקע בגדלים של עד 260 מר', גודל שבהחלט קשה למצוא באזור המרכז.

קהילה, מעיינות מתוקים ונגישות לתחנת רכבת (צילום: קיבוץ נווה איתן)


אדמית- קליטה בקיבוצים 2020 בקיבוץ מתחדש וקהילה רב דורית

בגליל המערבי, בגובה של 450 מ"ר, נמצא קיבוץ אדמית, אשר מציע תהליך קליטה בקיבוצים 2020, שבסופו יזכו המשפחות החדשות לגור בשכונה חדשה, גם הוא במסלול של קליטה לחברות, מה שמאפשר למשפחות להיות מעורבות בחיי הקיבוץ ובחיי הקהילה.

למשפחות מחכים 30 מגרשים, להם נוף הגליל המערבי, וכמובן לאחר 5 שנים יזכו המשפחות גם לדיבידנדים מנכסי הקיבוץ. הנופים המדהימים המקיפים את הקיבוץ השלו ואורח החיים הרגוע שמאפיין אותו עוזרים לקיבוץ להפוך לאלטרנטיבה ראויה למשפחות אשר שוקלות חברות מלאה בקיבוץ בצפון ולשינוי באורח החיים.

לסיכום, הגשמת החלום הישראלי, אשר כולל בית קרקע רחב ידיים, נופים מרהיבים, שקט ושלווה וגם החיסכון בדמות הטבת מס, ממריץ אנשים רבים לעזוב את אורח החיים הלחוץ באזור המרכז ולהתחיל לחשוב על קליטה בקיבוצים 2020, כדי לפתוח דף חדש ולזכות בחינוך אחר לילדיהם.

אורח חיים רגוע ונוף עוצר נשימה (צילום: קיבוץ אדמית)

כתבות נוספות בנושא:

דרושים: שותפים להצלחה

הקהילה החמה, המיקום הנוח וההזדמנות הכלכלית להקים בית מרווח. קיבוץ אורים בנגב מקים שכונה שמיועדת רק למי שיצהירו: אנחנו כאן כדי להיות שותפים לדרך

השראה ירוקה - 4 אמנים שיוצרים במרחב הכפרי

הם יוצרים, חולמים ומקבלים השראה בזכות ובתוך היישובים הכפריים. מי הם? אתם מוזמנים לגלות