אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

אושרה הקמתו של יישוב חדש בנגב

הממשלה אישרה את הקמתו של ישוב חדש באזור חבל אשכול. מנכ"ל תנועת המושבים: "ההתיישבות הינה נכס אסטרטגי והחלטה על הקמתו באזור הזה היא ניצחון ההתיישבות"

12.11.2020|נטלי שרון

ביום ראשון האחרון הממשלה אישרה את הקמתו של ישוב חדש בנגב. שמו הזמני של הישוב ייקרא "חנון", והוא ימוקם מזרחית לקיבוץ סעד שבתחום המועצה האזורית שדות נגב. השם הזמני ניתן ליישוב המתוכנן עד אשר יינתן לו שמו הקבוע על ידי התושבים שיאכלסו אותו.

בדברי ההסבר להצעה שהוגשה לפני מספר ימים לקמת היישוב, נכתב כי הביקוש למגורים ביישובי עוטף עזה גדל והולך מאז סיום מבצע צוק איתן, אך נתקבל בחלקו בקושי להיקלט ביישובים הקיימים שהינם יישובים חקלאיים שיתופיים, רובם ככולם מושבים. עם הבאת ההחלטה על הקמת היישוב אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "זוהי בשורה גדולה לישראל, זוהי בשורה גדולה ליישובי עוטף עזה".

תמיר עידאן ראש מועצה אזורית שדות נגב בירך על ההחלטה ואמר "מדובר ביום חג למדינת ישראל בכלל ובעוטף עזה בפרט, יום בו אנו מקימים יישוב חדש בעוטף עזה ואומרים לאויבנו שאנו חזקים ונחושים יותר מתמיד. אויבנו עסוקים בירי רקטות והפרחת בלונים ואנו בבנייה, התיישבות, חינוך ודאגה לדור העתיד".

בקרוב ישוב חדש בעוטף עזה (צילום: יישוב קהילתי אבשלום)


מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח: "אנו מברכים על החלטת הממשלה בדבר הקמתו של יישוב קהילתי חדש בשדות נגב שבעוטף עזה , ההתיישבות בעוטף עזה הינה נכס אסטרטגי עבור מדינת ישראל והחלטה על הקמתו של יישוב באזור הזה היא נצחון ההתיישבות והוכחה כי אחיזתנו בקרקע תקבע את גבולות המדינה. אני מברך את ראש המועצה האזורית תמיר עידאן שעמל רבות לטובת הקמת היישוב. תנועת המושבים כתנועת ההתיישבות הגדולה במדינה תיתן את כל התמיכה המקצועית והערכית הדרושה מרגע זה ועד הקמת הבתים דרך חיזוק הקהילה.״

יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', אמר: "להקמת יישוב חדש בימים אלה ובעיקר, בעוטף עזה, יש חשיבות לאומית עצומה. יש בה הצהרה על נחישותה של ישראל להוסיף ולבנות ולפתח את ההתיישבות בכל חלקי הארץ. יש בהחלטה הזאת גם הצהרה על כוונתה של הממשלה להמשיך ולפתח את הפריפריה. בהחלטה על הקמת יישוב חדש יש לשקול לא רק נתונים כלכליים של רווח והפסד, אלא גם את הערך הלאומי והחברתי של המעשה".

כתבות נוספות בנושא:

מתבגרים בכיף – סוד אריכות הימים של נירים

האי היווני איקרה מתגאה בטייטל "האי שתושביו לא מתים". כתבנו מצא את הגרסא הישראלית בקיבוץ הדרומי

קלטו את משפחת סירי

משפחת סירי חיפשו בית חם, אנשים טובים וסביבה ירוקה ומצאו את כל החבילה בקיבוץ נווה איתן. הנה הסיפור שלהם

They too - הכירו את הנשים החזקות במגזר הכפרי

ניפוץ תקרות זכוכית, ההפיכה למודל לחיקוי והבחירות שהביאו איתן בשורה נשית עוצמתית. 4 ראשות מועצות בראיון פתוח: "לעודד נשים נוספות להתמודד"