אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

כמה יעלה לכם לגור במרחק קצר מהכנרת?

ריכזנו עבורכם מגוון עסקאות נדל"ן יד שניה באזור הגליל התחתון שנחתמו בחצי השנה האחרונה

|

בוועידת הגולן לכלכלה ופיתוח איזורי של העיתון מקור ראשון אשר התקיימה השבוע, אמר שר השיכון והבינוי זאב אלקין כי מתוכננת בנייה נרחבת בגליל ובנגב כאחד. כשנשאל לדבר העלייה במחיר הדיור, אמר שבגלל מחסור בתקציב בשנים האחרונות, נוצרה עצירה בבנייה החדשה מה שהוביל לביקוש גבוה והיצע נמוך. וכפי שאנחנו יודעים – ככל שיותר אנשים רוצים דבר שיש ממנו מעט – כך המחיר יהיה גבוה יותר. עם זאת, מבט מהיר על עסקאות הנדל"ן בחצי השנה האחרונה בגליל התחתון, מראה שעסקאות נדל"ן יד שניה ממשיכות להתבצע בקצב מהיר.

לגור מול מרחבים פתוחים. הנוף ברמת צבי (צילום: יוהנה נדל"ן)


בקיבוץ בית השיטה, קיבוץ חילוני הממוקם בעמק חרוד בתחום המועצה האזורית גלבוע, מצאנו עסקה אחת: קוטג' חד-משפחתי שנבנה בשנת 2011, מכיל 6 חדרים ובנוי בשטח של 200 מ"ר. הקוטג' נמכר בחודש אוגוסט ב-1,900,000 ₪.

במועצה המקומית כפר תבור, לעומת זאת, בוצעו יותר עסקאות. המועצה היא מועצה מעורבת עם דתיים וחילונים והיא שוכנת למרגלות הר תבור במרחק נסיעה קצר מהכנרת, מה שהופך אותה לאטרקטיבית מאוד. בחודש יולי נמכר במועצה קוטג' דו-משפחתי בשטח של 125 מ"ר ו-5 חדרים במחיר של 1,662,000 ₪. הקוטג' נבנה בשנת 1995. בגזרת הדירות, נמכרה דירה בבניין קומות – 171 מ"ר, 6 חדרים בבנייה חדשה משנת 2014 במחיר של 2,590,000 ₪. כמעט מיליון ₪ הבדל בין הקוטג' לדירה, כשהנתונים היבשים הם כמובן לטובת הדירה.

במושב הדתי הזורעים, בוצעה עסקת נדל"ן אחת של דירה בבית קומות. המושב שוכן בשיפולי בקעת יבנאל שמדרום-מערב לטבריה, במרחק הליכה ממש. הדירה שנמכר ההיא דירה שנבנתה בשנת 2006 ושטחה הוא 161 מ"ר. היא מכילה 5 חדרים ונמכרה במחיר של 2,150,000 ₪.

קוטג' דו משפחתי בכפר תבור בפחות מ-2 מיליון (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של של המועצה האזורית כפר תבור)


ומה קורה בגן נר? בישוב הקהילתי המעורב והצעיר ששוכן במועצה האזורית גלבוע בוצעו לא מעט עסקאות נדל"ן. אחת מהן היא עסקת קוטג' חד-משפחתי במחיר של 1,530,000 ₪, עבור שטח עצום של 542 מ"ר עם 3 חדרים. הקוטג' נבנה בשנת 1990. בעסקה אחרת, נמכר קוטג' חד-משפחתי בגודל של 170 מ"ר ו-5 חדרים ב-2,270,000 ₪. במקרה זה, הקוטג' נבנה בשנת 2018 – ממש לפני רגע.

במושב רמת צבי, מושב חילוני השוכן בין עפולה לבית שאן ושייך למועצה האזורית גלבוע, בוצעה עסקת נדל"ן אחת של מכירת קוטג' חד-משפחתי באמצע חודש ספטמבר. הקוטג' חולש על שטח של 164 מ"ר ומכיל 5 חדרים, נבנה בשנת 2016 ונמכר במחיר של 2,150,000 ₪.

מחפשים בית למכירה באזור הגליל התחתון? לחצו ועברו ללוח הנדל"ן יד-2 של "אתר הבית" >

כתבות נוספות בנושא:

"בשורה משמעותית לישובי הנגב והגליל"

מהלך חשוב עבור המושבים: הוארך תוקף איוש הנחלות הלא מאויישות לפחות לשלוש שנים הבאות

קלטו את משפחת מולאי

משפחת מולאי מבלים בכל שבת בין שבילי הקיבוץ והרפת ולא מצטערים שוויתרו על העיר הגדולה. הנה הסיפור שלהם

מקומות הבילוי החמים בגולן ובגליל

החסך התרבותי מזמן נעלם וכיום זוגות שבחרו לעבור לשם כבר לא חייבים לנסוע עד חיפה בשביל הופעה טובה