אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

קלטו את משפחת אפטר-זיידמן

מיכל ושרון סגרו מעגל שהחל בחלום ילדות על קיבוץ, עבר דרך השירות הצבאי בערבה ועד לידת בתם הבכורה שהביאה להחלטה לעשות את הצעד ולעבור לגרופית. הנה הסיפור שלהם


אנחנו: שרון (37), מיכל (33) ואורן (2.5)

לאן עברנו: קיבוץ גרופית בערבה הדרומית.

מאיפה הגענו: היינו בתל אביב 7 שנים ולאחר מכן בחולון 3.5 שנים.

למה הגענו: מיכל: חלום ילדות שלא עזב אותי עוד מהטיולים המשפחתיים בקיבוצים. בצבא הוצבתי להיות מורה-חיילת בקיבוץ גרופית וכך היתה לי טעימה גם מהמקום שהותיר בי זכרון מתוק וגם מהאזור המשגע ביופיו.
שרון: ברגע שהפכנו למשפחה הבנו שאין עוד מה לחכות וזה הזמן להגשים חלומות. נכנסו לאינטרנט וראינו שקיבוץ גרופית בקליטה. אמרנו שאם זה לא סימן אז מה יכול להיות? מפה לשם, התאהבנו ממבט ראשון וסגרנו מעגל מדהים.

מתגוררים ב: אנחנו מתגוררים בדירה משופצת בקומת קרקע מתוך 2 שיש לה מרפסת רחבה ומולה דשא משותף של שכונה מלאת משפחות וילדים.

עוסקים ב: אני (מיכל) מעצבת גרפית ב״סטודיו יטבתה״ בקיבוץ יטבתה וגם מדריכת פילאטיס בהתנדבות בקיבוץ שלנו. שרון עובד במטע הדקלים וגם מעבד מוסיקלי של הופעות באזור.

מה אנחנו הכי אוהבים ביישוב? ללא ספק האנשים. הם מה שגרמו לנו להבין ישר על ההתחלה שאנחנו רוצים לעבור לפה. קהילה מכילה ואוהבת. כבר ביום הראשון שהגענו הוזמנו לפיקניק משפחות ומאז לא מפסיקים ליהנות יחד.

הפינה האהובה עלינו ביישוב? קשה להחליט אבל ללא ספק שהולכים לצד המזרחי של הקיבוץ ונשקף נוף המטעים והרי אדום מן הגבעה שלנו, אין מי שלא עוצר את נשימתו לרגע מכל היופי הזה.

הטיול האולטימטיבי שלנו באזור? אם בטבע אז לפארק תמנע, חולות קסוי, סיור חקלאי בחוות ״חמשת החושים״ באליפז או סתם לטייל בין המטעים. ואם אנחנו רוצים קצת עיר אז יש את אילת 30 דק׳ מאיתנו ואנחנו לגמרי נהנים ממנה.

איך העתיד נראה?
היישוב כרגע מתחיל בתהליך התחדשות שנכנסו אליו בלב שלם, בגלל האנשים שהכרנו ידענו שהתהליך יעשה באופן מפוכח, בריא ותומך. אנחנו מנסים לתרום ממה שאנחנו מביאים איתנו בכל נושא שצריך ומצפים לראות את הקיבוץ והאזור בתנופה בעקבות עוד משפחות נקלטות שמחפשות חיי קהילה ועשייה איכותית. מה שבטוח, לראות את הילדה שלנו גדלה במקום הזה, שמחה, חופשיה ומאושרת וגם את ההורים שלה, מעיד כבר על הכל.

"ברגע שהפכנו למשפחה הבנו שאין עוד מה לחכות וזה הזמן להגשים חלומות" משפחת אפטר-זיידמן (צילום: מתוך אלבום משפחתי)

הנוף הוא רק בונוס, גרופית במבט מלמעלה (צילום: קיבוץ גרופית)

הכירו את כל סיפורי המשפחות >

רוצים להכיר מקרוב את קיבוץ גרופית? לחצו כאן

*יש לכם סיפור קליטה ובא לכם להופיע במדור? דברו איתנו!

כתבות נוספות בנושא:

הם צועקים ואלו עונים - התקומה של כרם שלום

טרור הצתות? הסלמה? את 7 המשפחות החדשות של קיבוץ כרם שלום זה לא עוצר. ציונות 2018 מול חומה

ארץ ים המלח - כתבה ראשונה בסדרה

פריחת יישובי צפון ים המלח מגיעה בעיקר הודות לתושבי היישובים שלא מוכנים להירתע מפני האתגרים: "ממשיכים מסורת חלוצית בת עשרות שנים". חלק א'