אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

קלטו את משפחת גלס

משפחת גלס חיפשו מקום אידיאלי לגדל בו את הילדים ולהתרחק מהמרכז. את המרחבים הירוקים והקהילה שהייתה חסרה להם כ"כ הם מצאו בקיבוץ בעמק המעיינות. הנה הסיפור שלהם


אנחנו: שרון (43), מירב (43), הראל (6) ואמרי (1.9).

לאן עברנו: קיבוץ גשר בעמק המעיינות.

מאיפה הגענו: מושב רינתיה, ליד פתח תקווה.

למה הגענו: חיפשנו מקום אידיאלי לגדל בו את הילדים, רצינו להתרחק מהמרכז והיה לנו ברור שאנחנו מחפשים קיבוץ, מקום עם מרחבים, אנשים טובים וחיי קהילה פעילים.

מתגוררים ב: שכירות ובקרוב מתחילים לבנות את בית חלומותינו בהרחבה.

עוסקים ב: שרון הנדסאי בניין ומנהל פרוייקטים, עובד בחברה בעפולה. מירב עובדת כגננת בחינוך המיוחד.

מה אנחנו הכי אוהבים בקיבוץ? את האנשים - יש פה הון אנושי שאנחנו לא נתקלנו בו ונראה כאילו נכחד כבר מהעולם, קיימת פה ערבות הדדית, רצון לסייע ולתרום לכל אחד ובכל תחום, תחושה של ביחד, מעין משפחה אחת גדולה. זו קהילה שוקקת, מחוברת, אוהבת תרבות ופעילויות, ומכאן, שהיא פועלת כדי להוציא לפועל כמה שיותר אירועים כאלו.

הפינה האהובה עלינו בקיבוץ? אצלנו כל אחד במשפחה מעדיף פינה קסומה אחרת בקיבוץ. הראל ושרון מאד אוהבים פינה ומיוחדת ובה ספסל בודד מתחת לעץ גדול. אמרי מאד אוהב את סככת הטרקטורים ורוצה להגיע לשם בכל יום אחרי הגן. מירב אוהבת צומת מרכזית בקיבוץ הנקראת "עיגול הברושים", יש בה מספר ברושים שנותנים צל ונדנדות אדומות משפחתיות.

הטיול האולטימטיבי שלנו באזור?
איזור גשר הישנה - מקום קסום, מוריק ומזמין. זהו אתר מורשת לקיבוץ שהיה פעם עם מיצגים מקסימים של חדר האוכל הישן ובית הילדים. המקום מחזיר אותנו אחורה בזמן וגורם לנו להבין איך החיים היו נראים פה פעם. בנוסף, ישנו בית קפה קטן בפנים עם אוכל טעים, מוקפד וקצת אחר. מחוץ לאתר יש בריכות דגים וגידולי שדה ששייכים לקיבוץ ועוד פינות פיקניק נסתרות שידועות רק לתושבי המקום, וגם שם אנו אוהבים לבלות בחברותא עם החברים.

איך העתיד נראה? בעיקר ורוד. הבכורה עולה בקרוב לכיתה א', שזה מרגש בפני עצמו, הקטן מתערה נהדר בחברת בני גילו. אנחנו עתידים לבנות פה את ביתנו, כמה שיותר מהר, שזה ממש חלום שקורם עור וגידים. כמו כן, אנחנו מקווים להתקדם מבחינה מקצועית. הקיבוץ בתנופת קבלה של משפחות חדשות ומקסימות, ושכונת ההרחבה, שממוקמת בתוך הקיבוץ והינה חלק ממנו, תעבור שדרוג רציני מבחינת התשתיות והנראות שלה, כאשר עוד ועוד בתים יעלו על הקרקע.

 
הגיעו בעקבות חלום והתאהבו (צילום: פרטי)

 
נהנים מחיי קהילה פעילים ומלאים בקיבוץ (צילום: קיבוץ גשר)

הכירו את כל סיפורי המשפחות >

רוצים להכיר מקרוב את קיבוץ גשר? לחצו כאן

*יש לכם סיפור קליטה ובא לכם להופיע במדור? דברו איתנו!

כתבות נוספות בנושא:

המהפכה שבדרך - השיוך עומד לשנות את פני הקיבוצים

עשרות שנים שהקיבוצים שאפו אליו עד שהוא החל להתממש. נושא השיוך בתוך הקיבוצים טומן בחובו משמעויות כלכליות אדירות. אז איך זה שרובכם לא מכירים את הסיפור?

"בשורה משמעותית לישובי הנגב והגליל"

מהלך חשוב עבור המושבים: הוארך תוקף איוש הנחלות הלא מאויישות לפחות לשלוש שנים הבאות