אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט הוא דרך מצוינת להשיג נראות ווירטואלית שמביאה לקוחות. עם זאת, חשוב לדעת כיצד לעשות את זה נכון. הנה כמה עובדות שכדאי להכיר אודות שיווק באינטרנט.

4.5 מיליון גולשים. זהו הנתון הרשמי של איגוד האינטרנט הישראלי לגבי תעבורת הרשת בישראל (נכון לשנת 2012). ובכן, בימים שבהם המדיה המקוונת הפכה זה מכבר לחלק בלתי נפרד מחיינו, שיווק באינטרנט הוא פלטפורמה מצוינת עבור עסקים, ובמיוחד עסקים קטנים. בזכות האינטרנט, גם עסק קטן בתחילת דרכו יכול לצבור תאוצה מרשימה ולהרחיב במהירות את קהל לקוחותיו. הנה כמה עובדות שכדאי לדעת אודות שיווק באינטרנט לעסקים קטנים.
 

קידום אתרים – להופיע במקומות הרלבנטיים
 

בניית אתר היא השלב הראשון מבחינת פרסום באינטרנט. אולם, גם אתר אינטרנט מושקע ומעוצב לא יוכל לעשות את העבודה (תרתי משמע) אם הגולשים אינם מגיעים אליו. כאשר אנחנו מדברים על נראות ווירטואלית, אנחנו למעשה מדברים על קידום אתרים. קידום אתרים הוא טכניקת שיווק אשר במסגרתה אנשי אינטרנט מקצועיים יודעים כיצד להביא לכך שהאתר יזכה למיקום גבוה על גבי תוצאות מנועי החיפוש. 

 

זוהי מלאכה מורכבת הדורשת ניסיון, זמן, השקעה, משאבים ואנרגיות. עם זאת, שכרה בצדה. קידום אתרים מגדיל משמעותית את היקף החשיפה של העסק לגולשים פוטנציאליים. יתרה מכך, קידום אתרים מתמקד בעיקר בקהל יעד רלבנטי ואיכותי. דהיינו, הקידום נעשה על בסיס חיפושי מפתח בולטים בקרב לקוחות עתידיים. 
 

  • 4.5 מיליון גולשים. זהו הנתון הרשמי של איגוד האינטרנט הישראלי לגבי תעבורת הרשת בישראל (נכון לשנת 2012).
  • יתרונן הבולט של הרשתות החברתיות טמון בתפוצתן הרחבה ובקלות השימוש בהן. כמו כן, מעצם הגדרתן, רשתות חברתיות יוצרות קהילות מדומיינות בעלות תחומי עניין משותפים.
  • שיווק באינטרנט איננו רק שיווק אשר מתמקד במחשבים אישיים. מחקרים רבים שנערכו בנושא הצביעו על כך שגולשים לא מעטים מאתרים שירותים/מוצרים באמצעות הטלפונים הניידים.

 

שיווק באינטרנט

 

שיווק באינטרנט וברשתות חברתיות
 

השימוש ברשתות החברתיות ברשת נמצא בתאוצה כל הזמן. זאת, בין אם מדובר על אתרים גדולים ובינלאומיים כגון פייסבוק וטוויטר, ובין אם מדובר על רשתות חברתיות קטנות ונישתיות יותר. נראות ווירטואלית ברשתות חברתיות היא דרך מצוינת לחשוף את השירותים והמוצרים של העסק לקהל גולשים רלבנטי. שימו לב, בקרב עסקים קטנים רבים קיימים מיתוסים שונים אודות האפקטיביות אשר טמונה ברשתות החברתיות. למשל, לא אחת, עסקים קטנים סבורים כי קהל היעד שלהם "מבוגר" מדי לפייסבוק ועל כן אין סיבה להשקיע מאמצים וכסף בפלטפורמה זו. 

 

חשוב להדגיש כי זהו מיתוס שניתן לנפץ בקלות. ראשית, מחקרים מצביעים על כך שגם מבוגרים עושים שימוש נרחב ברשתות חברתיות. שנית, לקוחות שמרנים נעזרים פעמים רבות בחבר'ה צעירים (עובדים ובני משפחה) אשר מאתרים עבורם שירותים ומוצרים ברשת. יתרונן הבולט של הרשתות החברתיות טמון בתפוצתן הרחבה ובקלות השימוש בהן. כמו כן, מעצם הגדרתן, רשתות חברתיות יוצרות קהילות מדומיינות בעלות תחומי עניין משותפים. אי לכך, רשתות חברתיות מספקות בדרך כלל נתיב יעיל לקבוצות עניין בהן ניתן למצוא ריכוז גבוה של לקוחות פוטנציאליים.
 

התאמה למכשירים סלולאריים

 

שיווק באינטרנט איננו רק שיווק אשר מתמקד במחשבים אישיים. מחקרים רבים שנערכו בנושא הצביעו על כך שגולשים לא מעטים מאתרים שירותים/מוצרים באמצעות הטלפונים הניידים. כיום, כאשר כמעט כל אזרח בישראל מחזיק בידו טלפון חכם, עסקים קטנים אשר אינם מתאימים את עצמם לשיווק אינטרנט סלולארי עלולים למצוא עצמם מאחור. מדובר באיבוד לקוחות, פשוטו כמשמעו. 

 

אני יכול לעשות את זה לבד

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בקרב עסקים קטנים היא התפיסה שניתן לעשות שיווק באינטרנט באופן עצמאי. ובכן, אין ספק שכל אחד יכול להיכנס לרשת ולפרסם את עצמו בנקודות שונות. אולם, שיווק באינטרנט יזכה לתוצאות המצופות אך ורק אם יעמוד מאחוריו בעל מקצוע המכיר את התחום.
 

זאת, משום ששיווק באינטרנט, כפי שכבר ציינו, מבוסס על איתור קהל יעד פוטנציאלי. בתוך תעבורה של 4.5 מיליון גולשים, עסק קטן צריך לדעת כיצד להגיע בראש ובראשונה אל הגולשים המתאימים לו ביותר. איתור קהל היעד הוא החלק החשוב ביותר בתהליך והוא משפיע עמוקות על תכנון אסטרטגיה שיווקית ברשת. 


 שיווק באינטרנט

 

לסיכום,
 

רשת האינטרנט היא פלטפורמה שיווקית מצוינת, במיוחד עבור עסקים קטנים. ואכן, כמעט כל תוכנית לימודים של קורסים בשיווק מתייחסת למרחב הווירטואלי. עם זאת, חשוב לזכור כי בהתאם לכל מאמץ שיווקי, גם שיווק אינטרנטי צריך לדעת כיצד לעשות נכון. למשל, באילו מוקדים להשקיע יותר ובאילו להשקיע פחות, מיהם הגולשים הפוטנציאליים האיכותיים ביותר וכדומה. יתרה מכך, שיווק באינטרנט איננו שיווק חינמי. אמנם הוא יכול להיות זול יותר מהפרסום המסורתי באמצעי התקשורת ההמוניים, אך אין ספק שבכדי שהוא יהיה אפקטיבי יהיה עליכם להשקיע משאבים, זמן ואנרגיות.

כתבות נוספות בנושא:

החלוציות של דור ה-Z‎

כפרי סטודנטים הם תופעה ציונית ייחודית ב-2020. אז האם סטודנטים שמחפשים שילוב בין לימודים ועשייה ערכית צריכים להפוך למנוע צמיחה עיקרי ביישובים הכפריים?

נווה מדבר - סוד הצלחתו של היישוב הדתי-לאומי הראשון בנגב

בשנת 2001, רגע אחרי תחילתה של האינתיפאדה השנייה, קבוצת חלוצים חלמה על שילוב של קהילה פורחת במדבר, פתרונות תעסוקתיים לתושבים ונופי בראשית

קלטו את משפחת אטיאס

נדב ודנה בחרו לגור בשמעה בגלל הקהילה והם שואפים עבור הילדות שלהן "שילמדו להעריך את היופי שבפשטות ולהתחבר לקהילה". הנה הסיפור שלהם