אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

הטיפים שלי לשיפוץ הנכון

שיפוץ ושדרוג הבית הוא כנראה אחד הפרויקטים הגדולים שתיקחו על עצמכם, הן מבחינת הזמן והן מבחינת הכסף. על מנת לעזור לכם בתהליך קבלו מס’ טיפים מפי יעל שיבולי, אדירכלית ומעצבת פנים מוערכת


כולנו היינו שם. ההחלטה על שיפוץ הבית מתקבלת, מתחילים להתארגן לקראת נושמים עמוק ו... טוב פה מתחילות הבעיות בדר"כ. שיפוץ ושדרוג הבית הוא כנראה אחד הפרויקטים הגדולים שתיקחו על עצמכם, הן מבחינת הזמן והן מבחינת הכסף אותו תשקיעו, לכן רובנו למעשה דוחים את ההחלטה עד לרגע בו אלוהים יופיע בחלום ויאמר לכם שהגיע הזמן. אז על מנת לעזור לכם לדלג בקלילות על השלב המשיחי, אני אשתף אתכם בטיפים שלי בשיפוץ ושדרוג הבית מתוך ניסיון של שנים ואין ספור לקוחות שהתחילו בדיוק כמו התיאור למעלה.  

עבודה עם אדריכל/מעצב פנים

הדבר החשוב בשלב הראשון הוא להתייעץ ולעבוד בשיתוף עם אדריכלים ומעצבי פנים לתכנון הפרויקט. בעל מקצוע מנוסה רואה את כל מרכיבי הפרויקט ותורם רבות לשיפוץ הבית. אדריכל/ית הפרויקט יהיה האחראי להכל, יתכנן ויעצב עבורכם את השינויים בבית ע"י ניצול כל חלל בבית באופן הטוב, הפונקציונאלי והמעוצב ביותר. הם יערכו עבורכם את ההגשה וקבלת היתר הבניה באם יש תוספת לבית הקיים. יתכנן ויערוך התאמה למערכות הבית כמו חשמל, אינסטלציה ומיזוג אוויר, יתכנן ויעצב את המטבח, וכנ"ל לגבי שילוב הריצוף, והחיפוי, הצבע והגוונים לבית, ויעסוק בתכנון קירות דקורטיביים, הנמכות תקרה, וכן התאמת ריהוט לחללי הבית.
טיפ מיוחד: חשוב כי לפרויקט השיפוץ יהיה מהנדס בניין שייתן את המענה והליווי הדרוש בעת ביצוע השיפוץ.

יתכנן ויעצב. מטבח לאחר שיפוץ כולל (צילום: יעל שיבולי)

קביעת התקציב

החלק החשוב באמת. בכדי לדעת מראש כמה אתם עומדים להוציא על השיפוץ, חשוב לדעת מהן המקורות הכספיים שיש לכם וכמה כסף תוכלו להשקיע בפרויקט. תמיד תכננו את התקציב עם טווח ביטחון להוצאות בלתי צפויות. חשוב לדעת לנהל את התקציב לאורך השיפוץ ויש לחתום עם בעלי המקצוע חוזה המפרט את העבודה ושלביה ובהתאם לתכנן את התשלומים.
הטיפ שלי: יש להשאיר סכום כסף לסוף ולעולם לא לשלם על עבודה שטרם הסתיימה.

הגדרת צרכים ויצירת הפרוגראמה

כאשר נפגשים עם האדריכל/ית כדאי לרשום ולעבור ביחד על "רשימת הרצונות", אני מגדירה זאת כרשימת צרכים וחלומות. הרשימה צריכה לכלול את כמות חדרים ומקומות האחסון שקיימים, שיפוץ הצנרת, האינסטלציה והחשמל. מה צריך לעשות במטבח ובאמבטיות, והאם צריך להוסיף להוריד או להזיז חדר, מה הם הדברים הבאמת ההכרחיים ועל מה אפשר לוותר.
טיפ: רצוי כבר בשלב זה לחשוב על התאמת התקציב לחלומות. לעיתים יש לתאם ציפיות ולהכיר במציאות...

 
 כמה זה נראה לפני (פרוגראמה: יעל שיבולי)

תכנון רבותי תכנון

כאשר משפצים בית קיים ולאחר שהוגדרו כל המטרות, יש לקבל תכניות אשר מפרטות בדיוק מה עומד לקרות. לדוגמא: מה הורסים, מה בונים, תכניות להעמדת נקודות חשמל והעמדת נקודות אינסטלציה התואמות לתכניות החדשות, תכנון המטבח בצורה מפורטת וכן תכנון מפורט של האמבטיות. והכי חשוב לדעתי- סט התכניות שקיבלתם חייב להיות בהתאמה למערכות הבית הקיימות.
טיפ אליכם: התכניות שאתם מקבלים צריכות להיות מדויקות, מפורטות ומתואמות למצב הקיים. כל שינוי בזמן הבניה יעלה כסף רב ולעיתים לא יהיה ניתן לביצוע.

בחירת בעלי מקצוע  הנכונים

בחירת בעלי המקצוע הטובים והנכונים היא בעלת חשיבות עצומה להצלחת השיפוץ היא קשורה מצד אחד לתקציב ומצד שני לרמת הגמר אותו אתם מבקשים לקבל. חשוב לבחור קבלן מפתח בעל ניסיון בשיפוץ ובעל רישיון, או אנשי מקצוע לכל תחום ותחום. בהפרדת בעלי המקצוע הייתי מציעה לבחור גם מפקח שינהל ויפקח על הפרויקט.
טיפ: כדי לבחור את אנשי המקצוע שמתאימים לכם ביותר, בדקו המלצות,  בקשו לראות תמונות ועבודות קודמות, התרשמו באופן אישי ותדברו עם לקוחות שעבדו עם אותו בעל מקצוע בעבר הלא רחוק.

לעבודה ולמלאכה

כאשר מגיעים לשלב הביצוע חשוב מאוד לדעת היטב את שלבי העבודה. מי בעל המקצוע הראשון הנכנס לעבודה ומי בא אחריו, להסתכל תמיד כמה שלבים קדימה בתהליך השיפוץ. כל זאת בשביל לא לעכב את העבודה ולייצר בסופו של דבר עלויות נוספות. בין אם אתם מנהלים את הפרויקט או המפקח, כדאי ורצוי להיות תמיד עם יד על הדופק ולוודא שהדברים מבוצעים ע"פ התכניות ושכל אחד יודע את עבודתו.
טיפ: חשוב לזכור כי שינויים בשלב הזה יעלו כסף רב כדאי וחשוב להתייעץ עם האדריכלית לגבי כל שינוי ושינוי ולראות את כל התמונה לפני ביצוע השינויים.

"ניהול ופיקוח נכון יחסוך לכם אלפי שקלים" (צילום: אביעד בר נס)

עיצוב פנים והלבשת הבית (הומסטיילינג)

לפעמים מדלגים על כל השלבים ו"רצים" לשלב הזה. נכון שזהו השלב הכיף בתהליך, אבל חשוב להגיע אליו רק לאחר שקיים תכנון אדריכלי ועיצובי לפרטי פרטים. זה הזמן לבחור בצבעים ובגווני הבית בריצוף ובחיפוי המקלחות בתכנון הרהיטים והתאמתם.לערוך השוואות מחיר בין ספקים ולבדוק זמני אספקה התואמים למשך זמן השיפוץ.

השלב הכיף בתהליך, הומסטיילינג ( הדמיה: יעל שיבולי)

טיפים אחרונים לעיצוב פנים נכון

צבע: בחירת צבעים וגוונים שונים לעיצוב הבית. כל חדר יכול להיות בעל צבעים וגוונים שונים ובכל זאת צריכה להיווצר הרמוניה ואחדות בחלל הבית כולו. כך למשל ניתן להתפרע עם הצבעים בחדר השינה וחדר הילדים אך המטבח, הסלון ומסדרונות הבית שלרוב מקושרים זה לזה, רצוי שישמרו על קו אחיד.

תאורה: התאורה והאפשרויות הגלומות בה היא מהאלמנטים המשמעותיים ביותר בעיצוב. התאורה צריכה להשתלב עם האופי של כל חדר. המבחר הרחב של גופי תאורה שמוצעים היום בשוק מאפשר ליצור תאורה ייחודית לכל חלל בין אם מדובר בתאורה שקועת רצפה לגינת הבית, תאורה שקועת קיר למסדרונות, שנדלירים ועוד סוגים רבים, כל אלו יכולים לשדרג באופן משמעותי את העיצוב בחלל.

ריהוט: אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב חלל פנימי של בתים הוא הריהוט. בחירת סוג הריהוט ומיקומו בחלל הבית יהווה בסיס חשוב לעיצוב הבית. כשרוצים רק לשנות או לרענן חלל בעיצוב חדש לא צריך ב לקנות ריהוט חדש. ניתן לקחת כורסא ישנה, לצבוע את השלדה שלה ולהחליף את הריפוד שלה וליצור מראה שונה המתאים לעיצוב החדש.וילונות וטקסטיל יכולים להוסיף אופי רכות ונשמה לבית המתחדש.

לסיכום,

חשוב להתכונן לתהליך ולהגדיר את זמן השיפוץ. רצוי מאוד וכדאי לשכור דירה חלופית ולו בשביל לשמור על שפיות שלכם...
מאחלת לכם שיפוץ קל ,מעניין, מעצים ומהנה.
יעל שיבולי

רוצים להכיר את כל בעלי המקצוע המומלצים שלנו? לחצו

כתבות נוספות בנושא:

ילדי הסנדקות החדשים של בן גוריון

בזמן מגוריו בשדה בוקר שימש רוה"מ הראשון כסנדק לכל ילדי הקיבוץ. 65 שנה אחרי שהצטרף ואחרי שנים של הגירה שלילית חוזרים ילידי הקיבוץ לשכונה שעתידה לקום

כך יראה עמק המעיינות בעשור הקרוב

עידוד יוזמה ומעורבות תושבים, מאות משפחות חדשות בהרחבות היישובים ושיטת חינוך חדשנית. זה הולך להיות העשור הבא בעמק המעיינות