אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

לבנות עם קבלן, להרגיש כמו "בנה ביתך"

מתלבטים האם לרכוש בית עד המפתח או לחליפין ללכת על "בנה ביתך"? לגבריאלה רצ’ה ברק, אדריכלית ותיקה בתחום יש כמה טיפים שיסדרו לכם את הדילמה

|

בבואנו לבנות את ביתנו, מרכז חיינו, כולנו רוצים שיהיה ייחודי, שלנו, נעים, פרקטי ובעל משמעות. בשכונות הקהילתיות בקיבוצים ובמושבים, הפרויקטים הקבלניים מציעים לנו מספר דגמים לבחירה ע"י היזם. לרוב גם נקבל עד שלוש שעות ייעוץ עם אדריכל מטעמו. זה נשמע נפלא, אבל האם זה מספיק?. לאדם מן השורה אמנם יש את היכולת לדמיין איך ביתו ייראה ואולי אף להגדיר מה הפנטזיות שלו עבור הבית העתידי שלו, אבל ב 3 שעות קשה מאוד להפיק את המקסימום מהנכס למי שאיננו מנוסה. ככל שהבית מתוכנן יותר עבורכם כך הבית מרגיש טוב יותר. בלי פשרות, בלי אי-נוחות ובלי טעויות. אז איך להפוך בית מקבלן לאישי, לשלנו? ריכזתי לכם מס' עצות שאמורות לעשות לכם סדר.

תעסיקו איש מקצוע

ליווי של מעצבת פנים או אדריכלית פנים בשלבים המוקדמים, מגדילים את הסיכוי להפוך בית מקבלן לאישי יותר, מותאם לצרכי המשפחה ועם אמירה משלכם.

להקדים את המאוחר

ככל שתקדימו כך ייטב. כאשר השינויים מובאים טרם הגשת התכניות לרשויות התכנון, הגמישות לביצוע שינויים ובעלויות יותר נמוכות, עולה.

תקדימו את המאוחר. תרשים "לפני ואחרי" ( תרשים: גבריאלה רצ'ה)

לראות את הכלל, לראות את הפרט

למעצבת פנים יש את היכולת לתכנן עד הפרט האחרון טרם תחילת הבנייה - שינויים לאחר תחילת הבנייה יקרים יותר וגוררים איתם טעויות ועלויות נוספות. הכשרתה של המעצבת מאפשרת לה לדמיין את החלל בצורה ייחודית, לתת למידות, לצבעים ולמרקמים לדבר עבורכם וליצור חווית מגורים שמתאימה לכם. היא תעזור לכם להעניק לעצמכם סביבת מגורים נעימה וייחודית, שתאפשר לכם לתקשר עם החלל, לחוות אותו ולחיות אותו בדרך הייחודית לכם.

ללכת יד ביד עד הגמר

מעצבת פנים טובה תלווה אתכם בכל השלבים מהתכנון ועד אחרון הפרטים. היא יודעת לתרגם את הצרכים והרצונות שלכם, המאווים ותפישת עולמכם, לשפה עיצובית ופונקציונאלית המעניקה את האסתטיקה והנוחות המתאימה לבעלי הבית.

(צילום: אביעד בר נס)

חיסכון

מעצבת פנים טובה תעזור לכם להשקיע בתבונה, ככל שזה יישמע לך מוזר, העסקה של מעצבת מקצועית תמנע מכם הוצאות מיותרות וחיסכון ניכר של כסף. בעיקר כיוון שעוד בטרם תחילת הפרויקט הכל מתוכנן וידוע. המעצבת תדאג להוריד את הסיכון הכרוך בכל הבנייה, שהוא אובדן השליטה התקציבית.

שווי הנכס

ידיה של מעצבת בפרויקט תיתן ערך מוסף לביתך. מה שיעניק לכם יתרון גדול בעת המכירה אם וכאשר.

ערך מוסף לבית. (צילום: אביעד בר נס)

לסיכום

המעצבת תבין, תכנן, תקדם, תמליץ, תלווה,תגשר, תרסן, תכנס לפרטים, תחסוך ובעיקר תעניק לך חווית מגורים וחיים ייחודית ומותאמת אישית.
ובעיקר, בהצלחה!

*הכותבת הינה גבריאלה רצ'ה ברק, אדריכלית ומעצבת פנים המתמחה בהרחבות ושיפוצים במגזר הכפרי.

כתבות נוספות בנושא:

המדריך לנטילת משכנתא בקיבוץ

רגע אחרי שאתם מתקבלים לחברות ומתפנים לקבלת משכנתא, חשוב שתכירו את המושגים, העלויות והגופים שיכולים לעזור לכם לסגור חוזה בצורה הנכונה ביותר עבורכם.

הכה את המומחה - 3 טיפים לבחירת קבלן לבית

בחירה בקבלן אמין וטוב מאפשרת להנמיך משמעותית את הסיכויים לחיכוכים וחריגות תקציב. כך תדעו שאתם עושים את הבחירה הנכונה

הולך ועולה - עסקאות הנדל"ן בצפון המעידות על עליית מחירים מסחררת

ביקושי השיא ברחבי הצפון הכפרי הגיעו לפיק היסטורי בתקופת הקורונה. הנה מס' עסקאות המעידות מקרוב על פער הולך וגדל של מחירי הנדל"ן בצפון הרחוק