אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

הוטרינר הנודד של הגליל העליון

במקביל לניסיונות הרבים בדבר הגדלת מקומות התעסוקה בצפון ובגליל בפרט, מגיע אלינו גם הסיפור המקסים של הוטרינר שהמציא עצמו מחדש ומוכיח שיזמות היא אפשרית, בכל התחומים


סיפורו של רמי פרלשטיין, וטרינר במקצועו מתחיל לפני כ-5 שנים. רמי ומשפחתו עברו להרחבה בקיבוץ כפר סאלד, ולעומת צעירים רבים שמתמרמרים על העדר עבודה באזור, החליט לקחת את המושכות לידיו. לאחר שנים שהרעיון התגלגל בראשו, החליט להקים את ה ''קרא-ווט''- מיזם ייחודי שמספק שירותי וטרינריה ניידים ומגיע עד לבית הלקוח.

הקרא-ווט נחשב למיזם נדיר יחסית בארץ , גם ברמת השירותים שרמי פיתח ומציע וגם באזור שבו יש חסך בשירותים וטרינריים ובמקביל הרבה בעלי חיים, זו נחשבת בשורה של ממש עבור אוהבי ההולכים על ארבע. "למדתי שש שנים בחו"ל" נזכר רמי בתחילת הדרך, "ותמיד היה לי איזה רעיון למשהו יותר נגיש ואינטימי כשהנוחות של החיות תמיד עמדה לנגד עיניי. כשהחלטתי לצאת לדרך עצמאית, הבנתי שכל לקוח, בייחוד כשמדובר בבריאות, היה מעדיף שיבואו אליו הביתה עם כל דבר, במקום לנסוע, לעמוד בתור ולחטוף מחלות מאנשים אחרים. גם במקרה של בע"ח, צעד כזה קוטע את ההידבקויות. לפני כחצי שנה, התחלתי לרוץ עם הרעיון בתמיכת האישה כי הצעד הצריך גיוס של כל המשפחה ושינוי תפיסה שהייתה לי עז אז, תחת הנוחיות כשכיר."

מסוג העסקים אותם נוכל לפגוש כנראה רק בכפר. רמי ב"קרא-ווט" (צילום: מתוך אלבום משפחתי)


למה ואיך זה אמור להצליח דווקא בגליל העליון?

"זה מאוד מתאים לאזור החקלאי-כפרי שלנו ובעיר כנראה שלא הייתי מצליח. הסיבה היא שמדובר ברכב גדול ומסורבל וכשאני מגיע למשל לקריית שמונה, הכול הרבה יותר מסובך בגלל הרחובות הצרים ומציאת החנייה. עד שאנשים לא רואים את ה''קרא-ווט'' עצמו הם לא מבינים. בגלל שהיא ניידת, יש נטייה לחשוב שמדובר במרפאה חובבנית, אבל למעשה יש פה הכול כולל מכונת הרדמה ורנטגן. פתחתי את המרפאה אחרי החגים והולך לא רע, אבל קשה לדעת כי מדובר בתקופה קצרה. הפרסום הכי טוב הוא פה לאוזן וחוויות של אנשים שהכירו אותי עוד לפני כן כווטרינר."

רמי זמין בשירותיו בכל הגליל העליון - ממטולה ועד עמיעד, כשהראייה העתידית היא להסתעף ולהוסיף תחנות טיפול בגולן, אבל זה כמובן תלוי בדרישה שתהיה לשירות. בכל מקרה, ההחלטה הכי טובה שקיבל מבחינתו, היא המעבר מהקריות לקיבוץ כפר סאלד: "כשהחלטנו להתחתן, אמרנו 'למה לזרוק כסף על שכ"ד והחינוך הבלתי פורמלי היה חשוב לנו מאוד. התחלנו לבדוק אפשרויות בצפון וכפר סאלד היה הקיבוץ שפתח דלתותיו עבורנו ברוחב לב. כל החברים שמגיעים אלינו, מתמלאים בקנאה אך בטוחים שלא ימצאו כאן עבודה ולכן קשה לאנשים לעשות את הצעד המשמעותי. זו הסיבה שהחלטתי לקחת אחריות על עצמי ופשוט יצרתי לעצמי את מקום העבודה. אני מאמין שזה הפתרון עבור כל אחד שחולם לעבור לפה."

"כפר סאלד היה הקיבוץ שפתח דלתותיו עבורנו". רמי ומשפחתו (צילום: מתוך אלבום משפחתי)


רוצים לשמוע על אפשרויות התעסוקה בגליל העליון? לחצו

כתבות נוספות בנושא:

קיבוץ ללא גבולות

לא מעט ישובים פריפריאליים מתמודדים עם בעיות שיווק שונות אך מה תגידו על האתגר של קיבוץ גבולות שמנסה לגרום לכם להבין כמה גדול הפער בין שמו לבין מיקומו

האם רשות מקרקעי ישראל  "תוקעת" את עתיד הדיור בישראל?

מחקר קובע שניתן להתחיל לבנות כ-160,000 בתים במרחב הכפרי, אך בתנועות ההתיישבות טוענים שפקידי רמ"י מעכבים בכוונה את היוזמה: "לא נמצא בסדר העדיפויות"