אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

החיים בקהילה • img

  האומנה חוזרת לקיבוצים

  15.7.22
  עוד מקום המדינה, הקיבוצים, המושבים והיישובים הקהילתיים היו מקום מפלטם של ילדים ללא עורף משפחתי ובית. כעת, אחרי לא מעט שנים, נראה כי מפעלי האומנה המבורכים עושים מיני קאמבק לקיבוצי ויישובי הכפר
 • img

  לא הולך ברגל: 75 שנה לקיבוץ הפורח בנגב

  23.12.2021
  2021 הייתה שנה גדושה באירועים עבור קיבוץ אורים. מעבר לחגיגות 75 שנה להקמתו של הקיבוץ, נקלטו כ-8 משפחות חדשות שעתידות לאלכס את השכונה החדשה שנבנית: "עצם הכניסה של הצעירים תשנה את פני הקהילה, וזו המגמה אליה אנחנו שואפים למען עתיד הקיבוץ"
 • img

  האם בקרוב יקום קיבוץ במודל קהילתי חדש?

  20.08.2022
  "נתעקש על הקמת קיבוץ חדש ונכין כלים רלוונטיים למשימה". 110 שנים לאחר הקמת הקיבוץ הראשון, יצאנו לפגוש שניים מהקיבוצים המסקרנים בארץ, שגרמו לנו לתהות - האם יש מקום להקמת קיבוץ במודל חדש לגמרי?
 • img

  גם וגם: השכונות המעורבות כובשות את הקיבוצים

  25.11.2021
  מודל הקליטה בחלק מהקיבוצים ברחבי הארץ הינו לבנים בלבד, בעוד בחלקם השערים פתוחים גם וגם. גם לבני קיבוץ וגם לנקלטים חדשים מבחוץ. כיצד מצליחים הקיבוצים הללו להתחזק דמוגרפית, קהילתית וכלכלית?
 • img

  נקלטים? הכירו את מודל המשפחה המאמצת

  4.11.2021
  חולמים להיקלט בקהילה כפרית? בטח תשמחו לגלות שבחלק מהיישובים "יצמידו" לכם משפחה מקומית שתאמץ אתכם לתקופה הכי קריטית של המעבר. במושב עין יהב הפכו את המודל הזה למוצלח במיוחד
 • img

  סופת קליטה מול גדר הגבול

  02.09.2021
  גם שנה מורכבת שכללה המשך מגבלות קורונה ואת מבצע "שומר החומות" לא עצרה את תהליכי ההצטרפות לקיבוץ סופה, ועם משפחות חדשות שהגיעו מתוך ציונות, תחושת שליחות וכן, גם הצורך בנדל"ן בר השגה מסתכלים שם רק קדימה: "מרגישים כאן הרבה יותר בטוח"