אתר הבית
בכדי להציג את התוצאות לחצו חפש
צפון והגליל צפון והגליל ירושלים והשפלה דרום והנגב

הזוכה מכפר אז"ר

אחרי שנים של תכנונים, יש זוכה במכרז כפר אז"ר: חברת "אלקטרה בנייה" אשר צפויה להקים על שטח ענק מהמושב הוותיק שכונה חדשה עם ניחוח "עירוני"


כפר אז"ר הממוקם ליד בית החולים שיבא יהנה מפרמיה גבוהה. 76 בעלי נחלות יקבלו כ-175 מיליון ₪ עבור בנייה של 500 יחידות דיור בשטחם.המכרז לקרקעות של מושב כפר אז"ר הסתיים. החברה זוכה, אלקטרה, תשלם מחיר גבוה במיוחד: כ-350 אלף ₪ פרמיה לכל יחידת דיור, אשר תועבר לידי המושב. בסך הכל, מדובר בסכום כולל של 175 מיליון ₪ שיועברו למושב בעבור 500 יחידות דיור – סכום שיתחלק בין 76 בעלי הנחלות במושב. נוסף לסכום זה, תשלם אלקטרה לרשות מקרקעי ישראל כ-1.1 מיליון ₪ עבור קרקע של יחידת דיור – בדומה למחיר אשר שולם בקרקעות סמוכות.

התוכנית כולה צפויה לכלול כ-2,300 דירות ויחידות מיגון, וכן שטחים נוספים לטובת משרדים ושטחי מסחר. זו תתבצע במגרשים של כפר אז"ר בשכונה שעתידה להיקרא שכונת "גני אז"ר". התוכנית, כאמור, אושרה על ידי הותמ"ל. מה שהוביל להחלטה לפיה חלק מהכספים יועברו למושב, היה המאבק המשפטי בין המושב לבין רשות מקרקעי ישראל. הדרישה של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הייתה שהמושב ישיב לרשות כ-100 דונם של קרקע חקלאית. אלא שאנשי המושב ניצחו במאבק והצליחו להוכיח שהקרקעות נרכשו על ידם במחיר מלא. על כן, המושב יקבל את הפרמיה בעוד רמ"י את סכום השומה.

בקרוב שכונה חדשה בכפר. מבנה מגדל המים בכפר אז"ר (צילום: ישראל פרקר, מתוך אתר פיקיויקי)


ההערכה היא כי סכום השומה יעמוד על כ-1.1 מיליון ₪ עבור קרקע ליחידת דיור, וזאת לאור המחירים אשר פורסמו במכרזים שנסגרו בקרקעות סמוכות. כתוצאה מכך, מחיר דירה צפוי לעמוד על סכום של 2.8 מיליון ₪, כשעלות הקרקע, הרווח היזמי ועלות הביצוע מוערכים ב-1.4 מיליארד ש"ח ₪.המכרז נסגר בהליך משותף בין מושב כפר אז"ר, אשר בראש האגודה השיתופית שלה עומד איש העסקים אהוד בן ש"ך, לבין מספר חברות נדל"ן: גינדי, נתנאל, צרפתי, פרשקובסקי, אביסרור דמרי ועוד. כ-76 בעלי נחלות במושב יתחלקו בסכום, לא כולל את כספי הפיצויים על הקרקע החקלאית שנאמדים במיליוני שקלים נוספים.

כתבות נוספות בנושא:

נקלטים? הכירו את מודל המשפחה המאמצת

חולמים להיקלט בקהילה כפרית? בטח תשמחו לגלות שבחלק מהיישובים "יצמידו" לכם משפחה מקומית שתאמץ אתכם לתקופה הכי קריטית של המעבר

השוואה מתבקשת - עסקאות יד שנייה לפני ואחרי הקורונה

האם ניתן לחוש בירידת מחירים מסוימת או דווקא בעלייה מתונה? הנה מס' עסקאות יד שנייה מהחודשים האחרונים לצד השוואה לתקופה המקבילה