אבן יהודה, שרון

אבן יהודה, מועצה מקומית מעורב בשרון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 12,000

צור קשר עם אבן יהודה

לשיחה עם אבן יהודה

073-775-0758

חינוך בשרון, אבן יהודה

המועצה המקומית אבן יהודה הינה מועצה חילונית אשר ידועה בכך שמתגוררת בה אוכלוסייה חזקה ואיכותית. ואכן, השילוב הנהדר שבין מערכות חינוך מצוינות לבין אוכלוסייה ברמה גבוהה, הופכים את הילדות והנעורים באבן יהודה לחגיגה של ממש. לכך ניתן להוסיף את מעורבותם הרבה של ההורים במערכת החינוך והרי לפניכם מתכון מושלם לחיבור בין השכלה וערכים.

במועצה המקומית אבן יהודה פועלים 17 גני ילדים ושני בתי ספר יסודיים (בית ספר בכר ובית ספר בית אב"י). באשר לחינוך העל יסודי, ילדי אבן יהודה לומדים בבית הספר ויצ"ו הדסים. מדובר בבית ספר שהינו רשות עצמאית אשר שייכת לאגף החינוך ההתיישבותי במשרד החינוך.

בית הספר ויצ"ו הדסים הינו בית ספר ופנימייה אשר לומדים בו ילדי אבן יהודה ביחד עם ילדים מהיישובים הסמוכים. מבחינת החינוך הממלכתי-דתי, פתרונות לכך ניתן למצוא בבית הספר הממלכתי-דתי "אור התורה" בתל מונד ובחטיבת הביניים ברעננה. כמו כן, באבן יהודה ישנם גם ילדים אשר לומדים במוסדות חינוך נוספים באזור, ופועלות ביישוב גם מסגרות לחינוך מיוחד. ההגעה לכל מוסדות הלימוד מוסדרת על ידי המועצה, וכך גם האבטחה בבתי הספר וגני הילדים.

באשר לחינוך החוץ פורמאלי, ילדי אבן יהודה נהנים משלל פעילויות המתקיימות הן באופן יזום על ידי המועצה והן במסגרת שגרתית. לדוגמא, הילדים יכולים להשתתף בשלל חוגים מרתקים במתנ"ס אבן יהודה. במתנ"ס פועלים חוגים לכל הגילאים ומכל הסוגים. כמו כן, המועצה המקומית אבן יהודה מעודדת גם פעילות נוער ותנועות נוער רבות לוקחות את חסותן על ילדי המקום.