מושב אדרת, הרי יהודה

אדרת, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 850

צור קשר עם אדרת

לשיחה עם אדרת

073-759-8406

אודות אדרת

מושב אדרת הינו מושב עובדים אשר הוקם בשנת 1959 על ידי קבוצות של עולים מרומניה וקבוצות של עולים ממרוקו, אשר ביקשו לבנות בית במושב חקלאי, בסמוך לעיר הבירה ירושלים. בתחילת דרכו של המושב, עסקו בני המושב בענפי חקלאות שונים, אשר כללו בעיקר לולי תרנגולות, אך במרוצת השנים הפסיק המושב את תוצרתו החקלאית, ונכון להיום מרבית בני המושב עוסקים במקצועות חופשיים במסגרת הזדמנויות תעסוקתיות בעיר הבירה.
אוכלוסיית אדרת מונה כיום למעלה מחמש מאות תושבים, כאשר ממוצע הגילאים המאפיין את תושבי המושב הוא מבוגר יחסית. המושב פועל כיום לבצע הרחבה קהילתית בתקופה הקרובה, להזרמת דם צעיר למושב. אוכלוסיית המושב מתאפיינת באופי מעורב, דתי וחילוני, אך החילוניים במושב שומרים על ערכי היהדות ועל המסורת, בהגיעם בשבתות אל בתי הכנסת במושב, ושמירה על שקט וכבוד השבת.
ייחודו של מושב אדרת הוא בקרבתו אל מערת עדולם האגדית, המשמש מוקד תיירות מעניין. מערת עדולם ידועה כמערה בה התחבא המלך דוד בעת שברח משאול המלך. כמו כן, נמצאת באזור המושב גבעת התורמוסים הידועה, ואתרים ארכיאולוגיים נוספים, המהווים מוקדי תיירות מעניינים לתושבי המקום אשר הקימו בית במושב, במסגרת הרחבה קהילתית או מיסודו, ולתושבי האזור, ירושלים בית שמש והסביבה.
המושב פעיל מאוד חברתית ומאפשר מגוון רחב של חוגים ופעילויות לילדי המושב ולנוער במושב. המושב מפעיל עבור בעלי בית במושב חוגים לילדים מאומנויות הלחימה ועד לאומנות, ועבור בני הנוער ילדיהם של בעלי בית במושב פועל סניף בני עקיבא פעיל ואיכותי. למבוגרים בעלי בית במושב, אשר הצטרפו אל המושב במסגרת הרחבה קהילתית אשר התקיימה בו בעבר, או מקימי המושב, מאפשר המושב להצטרף לשיעורי קודש הנערכים בו, ומתפעל ארבעה בתי כנסת לרווחת שומרי המסורת.

 
קליטה
לא יודע על הרחבה המתקיימת במושב. לעומת זאת תמיד ניתן לרכוש בתים יד שנייה במידה ומוצעים למכירה.
המעבר למושב מותנה במעבר ועדת קליטה.