מושב בארותיים, עמק חפר

בארותיים, מושב חילוני בעמק חפר

שייך למועצה אזורית עמק חפר

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1100

צור קשר עם בארותיים

לשיחה עם בארותיים

073-783-4927

חינוך בעמק חפר, בארותיים

במושב בארותיים יש מערכת חינוך לגיל הרך שכוללת פעוטונים וגני ילדים אשר קולטים את ילדי המקום מגיל שלושה חודשים ועד גיל שש. בתקופת בית הספר היסודי, הילדים במושב לומדים בבית הספר "קדם-בארותיים". בית הספר נמצא ביישוב ומציע לימודי ליבה לצד תוכניות העשרה מרתקות בנושאים כמו חיים ירוקים ואקולוגיה, תרומה לקהילה וסובלנות. כאשר הילדים מסיימים את בית הספר היסודי הם ממשיכים ללמוד בחטיבות הביניים והתיכונים המעולים של עמק חפר.
מעבר לשעות הלימודים ה"רגילות", ילדי מושב בארותיים נהנים ממסגרות איכותיות של חינוך משלים. הילדים משתלבים בחוגים במתנ"ס האזורי ולוקחים חלק בפעילויות בקהילה המקומית. פעילויות אלה מתארגנות באופן קבוע על ידי התושבים ו/או מטעם המועצה. ביחד עם צעירי היישובים הסמוכים, הילדים ובני הנוער בבארותיים מרכיבים את קהילת הנעורים המפורסמת של עמק חפר.
החינוך הוא אחד הדגלים החשובים ביותר בעמק. הדברים באים לידי ביטוי בהשקעה רבה במוסדות החינוך וביצירת מעטפת עשירה של פעילויות חוץ פורמאליות. שיעורי הזכאות לבגרות בקרב תלמידי המועצה האזורית עמק חפר הם מהגבוהים במדינה. זוהי המועצה האזורית החמישית בטיבה בישראל מבחינת זכאות תלמידיה לתעודת בגרות.