מושב בית גמליאל, גדרות

בית גמליאל, מושב דתי בגדרות

שייך למועצה אזורית חבל יבנה

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1000

צור קשר עם בית גמליאל
  • טלפון08-9437133

אודות בית גמליאל

בית גמליאל הוא מושב דתי לאומי שנוסד לאחר קום המדינה ליד הערים יבנה ורחובות. היישוב הוא בעל אופי כפרי והשדות החקלאיים של המושב ושל קיבוץ גבעת ברנר (הסמוך לו) יוצרים במקום מעטפת של נוף פסטורלי ושקט. תושבי בית גמליאל נהנים הן ממגורים ביישוב מקסים עם קהילה קטנה וחמה, והן מקרבה לאין ספור מוקדי תעסוקה, פנאי, בילוי, מסחר ובריאות.
המושב משתייך למועצה האזורית חבל יבנה ומתגוררות בו כ-250 משפחות (כ-1,000 תושבים והרבה ילדים ובני נוער). לרשות התושבים שירותים כמו ספריה, מועדון, סניף של תנועת הנוער "בני עקיבא", בתי כנסת, צרכנייה, מגרשי ספורט, גני שעשועים, מערכת חינוך מעולה ועוד.
בית גמליאל קרוב לערים יבנה ורחובות ותושביו יכולים למצוא פרנסתם במספר מוקדים באזור. המועצה האזורית חבל יבנה, אשר המושב משתייך אליה, היא מועצה אזורית קטנה המאגדת תחתיה שישה יישובים בלבד. היא נחשבת לאחת המועצות האזוריות האיכותיות בישראל ומדורגת 7 מתוך 10 בדירוג הכלכלי-חברתי שמפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
קליטה
לא ידוע לנו על הרחבה המתקיימת במושב. לעומת זאת ניתן תמיד לרכוש נכסים פרטיים במידה ומוצעים למכירה. המעבר למושב מותנה במעבר ועדת קבלה.