קיבוץ בית ניר, חבל לכיש

בית ניר, קיבוץ חילוני בחבל לכיש

שייך למועצה אזורית יואב

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 450

צור קשר עם בית ניר
  • טלפון08-6874308
  • טלפון נוסף08-6874311

אודות בית ניר

בית ניר קיבוץ בחבל יואב, ממוקם באזור הדרומי של מדינת ישראל, ושייך למועצה האזורית יואב. קיבוץ בית ניר הוקם בשנת 1957, ע"י גרעין של חברי תנועת השומר הצעיר, ומאז עלה והתפתח, לעולם לא איבד את אופיו הקיבוצי הייחודי ושמר גם על אופיו החקלאי. שמו של הקיבוצים, כמו ישובים אחרים באזור הוא ע"ש אדם מפורסם - במקרה זה מדובר על עברות שמו של ד"ר מקס בודנהיימר, שהיה ממנהיגי הציונות הבולטים בגרמניה.
בית ניר נחשב לקיבוץ חילוני ומונה כיום כ359 תושבים. הקהילה של בית ניר שמה דגש רב על פעילות חינוכית והומניסטית לכלל חברי הקהילה, גם לצעירים וגם למבוגרים.

שירותים ותחבורה
קיבוץ בית ניר מעניק שירותים רבים ומגוונים מאד לחבריו. בקיבוץ יש ספריה עם מגוון של ספרים לכל הגילאים. יש בריכת שחיה המשמשת ילדים ומבוגרים כאחד. קיים גם אולם ספורט המשמש גם למתקני ספורט שונים, וגם מגרש כדורסל. כמו כן, בקיבוץ יש אף אולם סטודיו מיוחד, המיועד לאימוני ריקוד ומחול עבור תושבי האזור. בקיבוץ גם פועלת צרכניה עם מגוון מוצרים, וכן מרפאה עבור חברי הקיבוץ.
הישוב עצמו ממוקם בדרך ממערב לבית שמש, ונמצא במרחק של כ20 דקות נסיעה מכל אחד מיישובים אלו. רבים מבני הקיבוץ משתמשים בתחנות הרכבת של הערים הללו בכדי לנסוע למרכז ולצפון הארץ. המושב אף נמצא במרחק של כ40 דקות נסיעה מבאר שבע ו45 דקות נסיעה מירושלים.