מושב בית עזרא, שפלה דרומית

בית עזרא, מושב מעורב בשפלה דרומית

שייך למועצה אזורית באר טוביה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 800

צור קשר עם בית עזרא

לשיחה עם בית עזרא

073-761-0041

חינוך בשפלה דרומית, בית עזרא

ילדי מושב בית עזרא נהנים מהחינוך האיכותי של המועצה האזורית באר טוביה. מדובר במערכת חינוך משומנת היטב המורכבת הן ממוסדות פורמאליים והן מהשלמות "בלתי פורמאליות". השילוב בין מוסדות חינוך מצוינים, לבין פעילות נוער ב"שעות הפנאי", הופכת את באר טוביה למועצה אזורית אשר כיף וכדאי ללמוד ולגדול בה.
החינוך מתחיל בפעוטון הפועל במושב ובשני גני ילדים (גן דקל של רוני וסופי, וגן תות של יודפת ועינב). לאחר מכן, עומדים לרשותם של הילדים במושב בתי הספר היסודיים האיכותיים הפועלים באזור והם בית הספר הממלכתי-דתי "יד חזון" או בית ספר יסודי "מבואות" (הפועלים בקריית החינוך של המועצה האזורית), בית ספר "רגבים" במושב אמונים הסמוך, וגולת הכותרת – התיכון האזורי באר טוביה. מדובר בתיכון מוביל בתחומו המשתרע על פני שטח של כמאה דונמים. מבני הכיתות של התיכון הינם מבנים אינטימיים וקטנים אשר שבילים ציוריים ומדשאות משתרכים ביניהם.
על פי אתר המועצה האזורית באר טוביה, ברחבי המועצה לומדים כ-5,000 תלמידים ב-36 כיתות גן, ארבעה בתי ספר יסודיים ובית ספר תיכון אזורי אחד. כמו כן, המועצה מפעילה גם שירותים נוספים כגון פעילות ערכית של הנוער במסגרת תנועת בני המושבים, שירות פסיכולוגי לנוער, פעילות נרחבת במועדונים הקהילתיים במושבים (לרבות במושב בית עזרא), פעילויות תרבות ביישובים, מודעות גבוהה לספורט ועוד. ילדי ונערי בית עזרא נהנים גם מחוגי העשרה במתנ"ס באר טוביה (כולל מוסיקה, אומנויות לחימה, אמנות, ספורט, ריקוד, מחול וכדומה).
באתר המועצה מודגשים יעדיה של מחלקת החינוך והם - הצבת רף לימודי גבוה, מניעת נשירה ממוסדות החינוך, מתן שירותים לילדים עם צרכים מיוחדים, חיבור בין חינוך פורמאלי לחינוך בלתי פורמאלי ושיתוף פעולה בין מחלקות החינוך השונות הפועלות ברחבי המועצה.