מושב בני ראם, גדרות

בני ראם, מושב דתי בגדרות

שייך למועצה אזורית נחל שורק

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם בני ראם
  • טלפון08-8596762

אודות בני ראם

בני ראם הינו מושב דתי-חרדי בגדרות. המושב ממוקם סמוך לצומת בני ראם ושייך למועצה האזורית נחל שורק. המושב הוקם בשנת 1949 על חורבות הכפר הערבי "מסמיה" על ידי עולים חרדים מהונגריה שרובם עזבו לאחר שנים בודדות ועל ידי יוצאי תימן. בשנות ה-70 המושב קלט תושבים מרחבי הארץ והתפתח. המושב משתייך לארגון פועלי אגודת ישראל, כיום, גרים בבני ראם כ-1,200 תושבים, רבים מהם בני דור שני ושלישי למייסדי המושב וכן תושבים שרכשו חלקים מחלקות המושב מידי בני המייסדים.
חיי הקהילה בבני ראם מאופיינים בצביון דתי חרדי אם כי ישנן לא מעט משפחות המשתייכות לציבור הדתי לאומי ביישוב. היישוב מגוון מאוד מבחינה חברתית ובו משפחות מכל רחבי גלויות ישראל החל מתימן ועד ארצות אשכנז. בישוב פעילויות קהילתיות רבות כולל חוגים וימי עיון, סניף פעיל של בני עקיבא המשרת את הנוער הדתי לאומי, הדלקת נרות בכניסה לישוב בחנוכה ועוד. כמו כן, משפחות רבות ביישוב מאמצות חיילים הנמצאים בתהליך של גיור, אלו מתקבלים על ידי היישוב בברכה. רובן הגדול של הפעילויות במושב מתקיים בהפרדה מגדרית.
קליטה
לא ידוע לנו על הרחבה המתקיימת במושב. לעומת זאת תמיד ניתן לרכוש נכסים יד 2 במידה וישנם למכירה. המעבר למושב מותנה במעבר ועדת קבלה

שירותים ותחבורה
ביישוב שירותים רבים לציבור כולל שני מקוואות האחד לגברים והשני לנשים, סניף פעיל של בני עקיבא, צרכניה ומועדונים בהם פעילויות כגון הרצאות ושיחות מידי רבנים מובילים, ערבי הסברה ועיון ועוד. היישוב ממוקם סמוך לכביש 3, במרחק של כ-12 ק"מ מאשדוד. הנסיעה בתחום המושב בשבת ובמועדי ישראל אסורה.