מושב גן יאשיה, עמק חפר

גן יאשיה, מושב חילוני בעמק חפר

שייך למועצה אזורית עמק חפר

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם גן יאשיה

לשיחה עם גן יאשיה

073-758-9874

אודות גן יאשיה

גן יאשיה הוא מושב בעמק חפר. המושב הוקם בשנת 1949 על חורבות הכפר הערבי קאקון. המתיישבים הראשונים היו גרעין חלוצי של יוצאי הפלמ"ח ונוער יוצאי רומניה. במרוצת השנים נוספו עולים מארצות צפון אפריקה ורוסיה למושב. שטחו של היישוב הוא כ-3000 דונמים וחיים בו כ-350 איש. המושב נקרא על שם יאשיה ווג'ווד מדינאי בריטי פרו ציוני.

קהילה
במושב קהילה צעירה המורכבת מבני המושב ותושבים בהרחבות החדשות, פעילויות משותפות מתקיימות לנוער ולמבוגרים במושב. במושב דגש חזק על אקולוגיה ומחזור ומועברות בו הרצאות ופעילויות המעודדות את התושבים למחזר ולחיות בהרמוניה עם הסביבה.
שירותים ותחבורה
במושב צרכניה, ספריה, מרפאה בה רופא ואחות, חלוקת דואר, מרכז מחזור ומערכת ביטחון קהילתית. את רוב השירותים היומיומיים התושבים יכולים לקבל בתחומי המושב כגון עבודות חשמל, אינסטלציה, נגרות, מסגרות וכדומה. המושב ממוקם מרחק קצר מכביש 6, סמוך לנתניה וצפונית מכפר סבא. תחבורה ציבורית למושב נדירה ומגיעה כ-4 פעמים ביום בלבד

קליטה

בדומה למושבים רבים באזור גם גן יאשיה מתרחב ונוספות לו יחידות דיור בשנים האחרונות. במושב מתוכננות להיבנות הרחבות שיכללו כ-100 יחידות דיור, חלקן לבני המושב וחלקן לתושבי חוץ. המושב מתאים למי שמחפש קהילה הקרובה לאזור המרכז באווירה כפרית.