מושב זכריה, הרי יהודה

זכריה, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,100

צור קשר עם זכריה

לשיחה עם זכריה

073-759-8318

אודות זכריה

זכריה מושב בהרי יהודה הוקם יחד עם מושבים רבים אחרים מעט אחרי קום המדינה, בשנת 1950, על ידי עולים מכורדיסטן, אשר הגיעו בעיקר מאיזור העיר ברזן שבעירק, חברי "פועלי אגודת ישראל". היישוב הוקם על אדמות הכפר הערבי זכריא. יצוין כי היישוב מופיע גם על מפת פסיפס מידבא מן המאה ה-6 בזכות הכנסייה הגדולה שנבנתה במקום.
שמו של היישוב נותר כשמו של הכפר הערבי, אשר בתורו ככל הנראה נקרא על שמו של הנביא זכריה. אחד המאפיינים המעניינים והיפים של המושב כולו, הוא שרידי המסגד של כפר זכריא, אשר נותר עומד על תילו. במושב יש גם אנדרטה לזכר בני המושב שנפלו במלחמות ישראל.

קהילה
כאמור היישוב הוקם על ידי קבוצת עולים מכורדיסטן חברי "פועלי אגודת ישראל", אשר נתנו לו אופי מיוחד על פי ערכי התנועה המיישבת. עם זאת לאורך השנים הצטרפו אל שורות היישוב עוד ישראלים רבים מרקעים מגוונים ושונים, כך שכיום תושביו הם קהילה מגוונת בעלת מאפיינים שונים.

 

 

 

שירותים ותחבורה
מושב זכריה נמצא בקרבת צומת עזקה, קרוב לרמת בית שמש וצמוד לכביש 38, המחבר בין כביש 1 (כביש ירושלים ת"א) לכביש 35, המתחבר בצדו המערבי אל קריית גת. קיימת תחבורה ציבורית, אשר יכולה להביא אתכם אל המרכזים העירוניים הגדולים הקרובים, כגון בית שמש, ירושלים וקריית גת. במושב פועל בית כנסת וכן פעיל "בית העם", המהווה מרכז להתכנסות של הקהילה ולפעילויות שונות ומגוונות של היישוב.

 

קליטה
המושב קלט לאחרונה משפחות חדשות וכרגע לא מתוכננת קליטה נוספת.