מושב חגור, שרון

חגור, מושב מעורב בשרון

שייך למועצה אזורית דרום השרון

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם חגור
  • טלפון03-9389232

אודות חגור

חגור מושב בשרון שוכן בין ראש העין לג'לג'וליה, הוקם בשנת 1949 ומייסדיו היו קבוצה מוותיקי גדוד 9 של הפלמ"ח, רובם יוצאי בולגריה וטורקיה. בעבר היה נחשב למושב שיתופי וכיום הוא נחשב למושב עובדים המסופח אל מועצה אזורית דרום השרון. תושבי המושב שמים דגש מיוחד על טיפוח המושב ואיכות הסביבה, שכן הוקם מרכז מחזור לצורך העניין והגברת המודעות לשמירה על איכות הסביבה בקרב הילדים והנוער.

אודות המושב
שמו של המושב לקוח מספר תהילים פרק מ"ד, פסוק ד': "חגור חרבך על ירך, גיבור הודח והדרך". בין השנים 2000 - 1997 נקלטו למושב כשמונים משפחות צעירות עם ילדים בשל תוכנית ההרחבה הקהילתית. חלקם בני מייסדי הישוב וחלקם תושבים חדשים מרחבי הארץ שמעוניינים ליהנות מאיכות החיים הגבוהה ומהשלווה במושב. תהליך הקליטה הכפיל את אוכלוסיית הישוב ואף שיפר את איכות החיים בו, כיום מתגוררים במושב כ-800 נפשות כשהמאפיין העיקרי של האוכלוסייה הוא הטרוגניות. אוכלוסיית המושב משלבת בין צעירים וותיקים, חילונים לצד דתיים ושומרי מסורת, משפחות עולים וצברים. האופי המגוון של האוכלוסייה תורם לשוויון חברתי ולפעילות תרבותית מגוונת. מיקומו של המושב נח ומרכזי והגישה אליו נוחה, שכן ניתן להגיע אליו גם באמצעות קווי תחבורה ציבורית שאגד מפעילה.
המושב דואג לרווחת התושבים ולנוחיות מרבית ועל כן מעניק להם את השירותים הקהילתיים הבאים: מזכירות, מרפאה, בית כנסת, מועדוני נוער, צרכנייה וגני ילדים.