מושב חמד, גוש דן והסביבה

חמד, מושב דתי בגוש דן והסביבה

שייך למועצה אזורית שדות דן

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 170

מספר תושבים: 800

צור קשר עם חמד

אודות חמד

חמד הוא מושב באזור גוש דן, מושב דתי בעל צביון דתי לאומי הממוקם במישור החוף לא רחוק ממשמר השבעה ואור יהודה ומול מושב צפריה. המושב מונה כיום כ-170 בתי אם וקרוב ל-800 תושבים. שטחו של המושב הוא כ-1400 דונם, בעבר רובו שימש לחקלאות. שמו של המושב הוא ראשי תיבות של "חיילים משוחררים דתיים" – את המושב הקימה קבוצה של כ-120 חיילי הגנה דתיים, רובם יוצאי רומניה ופולין. החיילים החליטו שאם יעברו את הקרבות בשלום יקימו יישוב של חיילים משוחררים – כך נולד חמד.
קהילת חמד מנהלת פעילויות רבות בישוב המתקיימות בהפרדה. בחמד פעילויות העשרה ברוח היהדות וכן חוגים ופעילויות לכל הגילאים המתקיימים במגרש הספורט או באחד מאולמות היישוב למשל חוגי התעמלות, קרמיקה, רקמה לנשים, ריקודי עם לנשים ועוד.
שירותים ותחבורה
בחמד מבני ציבור המשרתים את כלל התושבים, במקום מרפאה, מועדון ותיקים בו מתקיימות פעילויות לבני גיל הזהב, מגרש ספורט, צרכניה ושני אולמות גדולים המשמשים את התושבים לצרכים שונים. מיקומו של היישוב מאפשר גישה קלה לאזור אור יהודה, חולון, תל אביב, יהוד ובת ים. היישוב נמצא במרחק של כ-5 קילומטרים בלבד מנמל התעופה בן גוריון.

קליטה
בדומה לישובים רבים בארץ, גם חמד עובר תהליך של הרחבה. ביישוב, הוסבו אדמות רבות לאדמות לבנייה וצפויות להיבנות בו מעל 100 יחידות דיור. היישוב מתאים למשפחות המבקשות להשתלב ביישוב דתי-חרדי.