מושב יד נתן, חבל לכיש

יד נתן, מושב מעורב בחבל לכיש

שייך למועצה אזורית לכיש

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 118

מספר תושבים: 354

צור קשר עם יד נתן
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/יד-נתן/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון08-6848678
  • פקס08-684898

אודות יד נתן

את יד נתן הקימו בשנת 1945 עולים מהונגריה, שרצו להקים בית במושב. המקום נקרא על שם נתן אוטו קומוי, ממנהיגי יהדות הונגריה והתנועה הציונית, שנרצח עקב יהדותו בשנת 1945.
המושב הוקם על אדמות הכפר בית עפה, שהיה זירה לקרבות קשים במלחמת העצמאות. על הכפר השתלט בתחילה הצבא המצרי וביולי 1949 ניסו לוחמי גבעתי להשתלט על המקום. רק לאחר שורה של קרבות קשים, וכיבוש מצודת יואב הסמוכה, הצליחה המשימה.
תושבי הכפר לא הורשו לחזור ורכושם הוכרז נכסי נפקדים. על אדמותיו הוקם יד נתן. במזרח המושב הוקמה אנדרטה לזכר החללים שנפלו במהלך הקרבות במקום.
בקרבת היישוב ניתן למצוא מספר פארקים ושמורות טבע מרהיבות שמאפשרים מגוון של בילויים ואפשרויות נופש. האפשרות הקרובה ביותר היא של שמורת נחל שקמה, אחת השמורות הנדירות המצויות במעבר בין אקלים ים-תיכוני לאקלים מדברי.
בשמורה יש מגוון של צמחים ובעלי חיים. נספרו לה לא פחות מ-130 מני צמחים בשטח של 1000 קמ"ר, ובאביב אפשר להינות משלל פריחות. לאורך הנחלים צומחים שיחים ועצי פרי כגון עצי שיזף, תמר ופיקוס.
בשמורה ניתן לצפות גם בשלל בעלי חיים כגון צבי ישראלי, שועלים, חתולי ביצות ואולי אף בזאבים. כמו כן יש בשמורה שלל עופות מזנים שונים.
יד נתן הוא חלק מהמועצה האזורית חבל לכיש שהוקמה רשמית באוקטובר 1956. היא משתרעת בין הרי חברון למצודת יואב, ובין המושבים מנוחה בצפון ואחוזם בדרום.
המועצה מאגדת 14 מושבים, וחמישה ישובים קהילתיים, ביניהם מושב שיתופי אחד והיתר מושבי עובדים.
כמו כן פועלת המועצה להקמת 4 ישובים לקליטת אוכלוסיות חדשות, וביניהן מפוני גוש קטיף, ולמען תכניות הרחבה בישובים הקיימים.
בישוב מתגוררות כיום כ-100 משפחות שבחרו להקים בית במושב, וכ-350 נפשות. למקום אופי מעורב.