מושב יד רמב"ם, שפלה

יד רמב"ם, מושב מעורב בשפלה

שייך למועצה אזורית גזר

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1,000

צור קשר עם יד רמב"ם

לשיחה עם יד רמב"ם

073-758-0410

חינוך בשפלה, יד רמב"ם

מערכת החינוך במושב יד רמב"ם פועלת הן באפיקים מקומיים והן במסגרת המועצה האזורית גזר. כמו כן, היות ותושבי המושב משתייכים למגזרים שונים באוכלוסייה הישראלית (חילונים, דתיים וחרדים), הילדים מתפצלים אף הם בין מוסדות החינוך השונים. חשוב להדגיש כי כל מוסדות החינוך באזור הינם מוסדות מובילים בתחומם אשר מקנים לילדים ערכים לצד השכלה. החיבור הנהדר בין הקהילה לבין מוסדות הלימוד יוצר קשר ישיר בין הלימודים בבית הספר לפעילויות בשעות הצהריים. כמו כן, ההורים מהווים חלק אינטגראלי ממרקם החינוך במקום והם משפיעים על מוסדות הלימוד באופן ישיר ועקיף. מרבית המורים וחברי הצוות הפדגוגי בבתי הספר ובמוסדות החינוך במועצה האזורית גזר מתגוררים באזור. אי לכך, קיים קשר אמיץ והדוק בין המורים ותלמידיהם, המבוסס הן על עולם ערכים משותף והן על קרבה גיאוגרפית.

במושב פועלים פעוטונים וגני ילדים הפתוחים עבור ילדי יד רמב"ם כבר בגיל שלושה חודשים. דהיינו, עם תום חופשת הלידה. הילדים זוכים לקבל בגני הילדים קרקע חינוכית וערכית המקנה להם את הבסיס הטוב ביותר להמשך דרכם. לדוגמא, לקראת העלייה לכיתה א', הילדים במוסדות החינוך לגיל הרך במושב יד רמב"ם משתתפים בשיעורי הכנה העוסקים בחשבון, קריאה וכתיבה. כמו כן, במהלך היום, הילדים לוקחים חלק בפעילויות שונות כגון חינוך מוסיקאלי, לימוד בתנועה, איכות סביבה, יהדות ועוד. עם העלייה לכיתה א', ילדי מושב יד רמב"ם מתפצלים למוסדות החינוך השונים.

המועצה האזורית גזר דואגת רבות לפיתוח בתי הספר הפועלים בתחומה. השקעה זו, הבאה לידי ביטוי בהקצאת משאבים וכוח אדם, מביאה את תלמידי המועצה האזורית גזר לתוצאות מרשימות. עם תום לימודיהם, בוגרי בתי הספר משתלבים בתפקידי מפתח בקהילותיהם ובחברה הישראלית. מצוינות זו, המאפיינת את מערכת החינוך במועצה האזורית גזר, מקיפה גם את עולמם של הילדים במסגרות החוץ פורמאליות השונות.