מושב כסלון, הרי יהודה

כסלון, מושב חילוני בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 500

צור קשר עם כסלון

לשיחה עם כסלון

073-758-9732

חינוך בהרי יהודה, כסלון

מערכת החינוך במושב כיסלון כוללת מגוון פתרונות לטובת התושבים בהתאם לזרמי החינוך השונים. במושב מתגוררת קהילה אשר מורכבת מחילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים. אי לכך, כל אחד מילדי המושב משתלב בזרם החינוכי המתאים לו, הן בכיסלון עצמו והן ביישובי המועצה האזורית מטה יהודה. כמו כן, הערים הסמוכים – ירושלים ובית שמש – מציעות אף הן מגוון אפשרויות מבחינת מוסדות לימוד לכל הגילאים.
המערכת החינוכית בכיסלון פועלת בשני מישורים – מישור פורמאלי ומישור חוץ פורמאלי. זאת, בכדי לספק לילדים מעטפת חינוכית רחבה ככל הניתן. לכך יש להוסיף גם את ההשקעה הרבה והבלתי פוסקת של המועצה האזורית מטה יהודה בנושא החינוך. למעשה, אגף החינוך במועצה מקבל את הנתח הגדול ביותר מהתקציב השנתי, וזאת מתוך תפיסה אשר רואה בנוער ובילדים את עתיד ההתיישבות הכפרית במועצה.
המועצה האזורית דואגת לפעילויות העשרה במתנ"ס המקומי כגון חוגים, הרצאות, אירועים מיוחדים במועדים וחגים, תחרויות ספורט, ימי התנדבות וכו'. מדי שנה, המועצה מחלקת מלגות לסטודנטים ומסייעת לאחרונים לצעוד את צעדיהם במוסדות המובילים להשכלה גבוהה באזור. זאת ועוד, ההשקעה הרבה בחינוך באה לידי ביטוי גם בנושאים כגון טבע, תרבות וערכים סביבתיים. מושב כיסלון ממוקם בלב הרי ירושלים, סמוך למגוון רחב של מסלולי טיול ופארקים טבעיים. המועצה האזורית (פעמים רבות בשיתוף עם תנועות נוער ומוסדות חינוך) דואגת לטפח את הטבע מסביב ולדאוג שהקהילות המקומיות ייהנו ממנו ברמה היומיומית.
על פי נתונים רשמיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המועצה האזורית מטה יהודה מדורגת 6 מתוך 10 בדירוג הכלכלי-חברתי. תלמידיה מציגים שיעורים גבוהים של זכאות לבגרות (כ-70%), ובסתיו 2014, כאשר הוענק לה פרס הניהול התקין, השופטים הזכירו בנימוקיהם את הכיבודים הרבים שהמועצה האזורית מטה יהודה קיבלה בשנים האחרונות בתחום החינוך. למשל, פרס שר החינוך ליחידת נוער מצטיינת אשר הוענק למועצה בשנת 2011, ואות יקיר תנועות הנוער אשר הוענק לראש המועצה משה דדון בשנים 2012 ו-2013.