מושב כפר אחים, שפלה דרומית

כפר אחים, מושב מעורב בשפלה דרומית

שייך למועצה אזורית באר טוביה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם כפר אחים
  • טלפון08-8581744 

אודות כפר אחים

כפר אחים הינו מושב במועצה האזורית באר טוביה אשר נמצא במישור חוף יהודה. המושב סמוך לקריית מלאכי והוא ממוקם במרכז מפת התחבורה בישראל (ליד צומת מסמיה וסמוך ליציאה לכביש 6). המושב הוקם בשנת 1949 על ידי שורה של עולים דתיים לאומיים שהגיעו לישראל ממזרח אירופה (הונגריה ורומניה). שמו של המושב מבקש אפוא להנציח את שני בניה של רבקה גובר, חללי מלחמת העצמאות אפרים וצבי גובר.
גובר, אשר שכלה את שני בניה במלחמת השחרור, כונתה בימים ההם – "אם הבנים". בעיני רבים, הפכה גובר לסמל של אם שכולה אשר חרף יגונה הכבד לא הפסיקה ולו לרגע לאחד לסייע בקליטת עלייה ויישוב הארץ. לאחר נפילת בניה במלחמה, עברו גובר ובעלה להתגורר במושב כפר אחים.
מושב כפר אחים עשה היסטוריה כאשר היה למושב הדתי הראשון שהצטרף לשורותיה של ההסתדרות. על מייסדיו של המושב נמנים גם רבקה ונחום גנץ, הוריו של הרמטכ"ל ה-20 של מדינת ישראל, רב אלוף בני גנץ. במסגרת ראיון אשר נערך עם רא"ל גנץ, האחרון התייחס לילדותו במושב כפר אחים - "החינוך אשר קיבלתי מהוריי, והאווירה במושב, הם אלו אשר הולידו בקרבי את הרצון לשרת ביחידה קרבית. אלה היו חיים של עבודה ומשפחה. זאת הרגשה נהדרת".