מושב כפר הרא"ה, עמק חפר

כפר הרא"ה, מושב דתי בעמק חפר

שייך למועצה אזורית עמק חפר

סוג: מושב

אופי הישוב: דתי

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 1300

צור קשר עם כפר הרא"ה
  • טלפון04-6365250

אודות כפר הרא"ה

כפר הרא"ה הינו מושב בעמק חפר, אשר הוקם בשנת 1933 על ידי עולים דתיים בני תנועת הפועל המזרחי. ואכן, שמו של המקום הוא למעשה ראשי תיבות של שמו של הרב אברהם הכהן קוק (הרב הראשי הראשון לישראל). כפר הרא"ה ממוקם בשטחה הצפוני של המועצה האזורית עמק חפר והוא גובל בכביש 581 וכביש 4. בסמוך אליו נמצאים היישובים חוגלה, חרב לאת, חיבת ציון וגאולי תימן.
בשנת 1953, הוקמה ביישוב שכונה נוספת, שכונת בית חזון. חלק מתושביה של השכונה טוענים כי היא יישוב קהילתי נפרד בפני עצמו (וכך גם כתוב בשלט הכניסה לשכונה). בית חזון הוקמה על ידי עולים מדרום אפריקה, אנגליה וארה"ב. היא קרויה על שמו של החזון איש ובשנת 2012 משרד הפנים דחה את בקשתם של התושבים "להיפרד מוניציפאלית" מכפר הרא"ה.
חברי הקהילה בכפר הרא"ה משתייכים לזרם הציונות הדתית והאוכלוסייה במקום נחשבת איכותית וחזקה במיוחד. תודות למיקומו של המושב בעמק חפר, תושביו יכולים לשלב פרנסה ממגוון תחומים. חלק מהתושבים עוסקים בחקלאות והמקום עטוף מכל עבר בנופים אשר מדגישים זאת. כמו כן, בשנים האחרונות, התרחב משמעותית גם העיסוק בתיירות בכפר הרא"ה (בשל העלייה בביקוש ליחידות אירוח, מסעדות ואטרקציות בעמק חפר והסביבה). תושבים מקומיים אשר עובדים במקצועות חופשיים נהנים מקרבתו של כפר הרא"ה לכביש 4 וכן לערים חדרה ונתניה. לכך יש להוסיף גם את תחנות הרכבת הסמוכות (חדרה מערב ונתניה).
שירותיה המתקדמים והאיכותיים של המועצה האזורית עמק חפר, הנחשבת לאחת המועצות האזוריות הטובות בישראל, עומדים כמובן גם לרשותם של תושבי כפר הרא"ה. מדובר ברשת איכותית ומתקדמת של מסגרות חינוך פורמאליות וחוץ פורמאליות, פעילויות לכל הגילאים, השקעה רבה בשטחים ציבוריים, ארגון אירועים חברתיים, השקת פרויקטים ייחודיים ועוד.
קליטה
נכון לסוף שנת 2014 , אין דיווחים קונקרטיים אודות הרחבה קהילתית בכפר רא"ה בעתיד.