כפר יונה, שרון

כפר יונה, מועצה מקומית מעורב בשרון

סוג: מועצה מקומית

אופי התישבות: מעורב

מספר תושבים: 23,000

צור קשר עם כפר יונה
  • טלפון09-8971119

אודות כפר יונה

כפר יונה היא עיר אשר הייתה עד לאחרונה מועצה מקומית. היא ממוקמת בקו התפר שבין השפלה והשרון ונמצאת במגמה מואצת של צמיחה והתפתחות. הגידול הדמוגרפי במועצה עומד על כ-2.6% בשנה, והתוכניות הרשמיות מדברות על הגדלת מספר התושבים במקום בכ-30% בתוך 6 שנים. כפר יונה מציעה לתושביה (החדשים והוותיקים) מערכות מתקדמות של חינוך איכותי, אפשרויות תעסוקה רבות, פעילות תרבותית ענפה, פארקים ושטחים ירוקים, פרויקטים חדשים לבנייה ועוד. כפר יונה היא עיר באזור השפלה, על גבול השרון, אשר הייתה עד תחילת שנת 2014 מועצה מקומית. היא ממוקמת בסמוך לנתניה ולא מזמן ציינה 80 שנים להיווסדה. למרות הגדרתה הרשמית כעיר, לכפר יונה אופי קהילתי מיוחד וזוהי עיר אשר 20,000 תושביה נהנים משירותים ציבוריים ברמה גבוהה. סטאטוס העיר אשר ניתן לכפר יונה היה תולדה של התפתחות אדירה שעברה על המקום בתחומי התעשייה, החינוך, הבינוי והקליטה. מבחינה היסטורית, אדמותיה של כפר יונה נרכשו על ידי "קרן יונה פישר" בשנת 1928 ומכאן גם שמה של העיר. בימים ההם, היישוב החדש הוקם על כ-1,500 דונמים של שטחי פרא לא מעובדים. חברת מטעי השרון, אשר נוסדה על ידי אחיו של יונה פישר, מוריס, ניהלה את מימון ההתיישבות בכפר יונה ובאזורים נוספים בשרון. עם השנים, היישוב גדל והתפתח עד מאד. לאורך כל הדרך, כפר יונה הייתה ידועה תמיד כמקום אשר מציג תמהיל מיוחד המייצג את שלל גווניה של החברה הישראלית. בשנת 1940, כפר יונה זכתה לסטאטוס של מועצה מקומית, ובשנת 1957 היא הייתה בין המועצות הראשונות בישראל אשר עמדה בראשן אישה (יפה כץ).
בשנים האחרונות, כפר יונה עברה תהליך מדהים של צמיחה והתרחבות אשר כלל בין השאר התפתחות יוצאת דופן בכל תחומי החיים. בין השאר, הוקם ביישוב התיכון הראשון – "איש שלום", והוגדלו משמעותית מוסדות החינוך לכל הגילאים ובכל המסגרות. לכך יש להוסיף צמיחה רבה בבתי האב אשר נבעה מהמיתוג המצוין של כפר יונה כ"עיר קהילתית". לא בכדי, ראש המועצה המקומית התייחס להכרזה על היישוב כעיר בתור עדות נוספת לכך שכפר יונה היא "מקור משיכה למשפחות שמעוניינות להקים בישראל בית במקום איכותי עם טווח צמיחה פוטנציאלי".

מחירי דיור בכפר יונה
במועצה המקומית כפר יונה ניתן לרכוש דירות 3 חדרים בעבור כ-1.4 מיליון שקלים, דירות 4 חדרים בעבור כ-1.6 מיליון שקלים, דירות 5 חדרים בעבור כ-2.2 מיליון שקלים ודירות 6 חדרים במחיר ממוצע של כ-2.3 מיליון שקלים. רוב הנכסים אשר מוצעים למכירה במועצה המקומית כפר יונה (למעלה מ-72%) הם קוטג'ים ובתים דו-משפחתיים.