כפר יונה, שרון

כפר יונה, מועצה מקומית מעורב בשרון

סוג: מועצה מקומית

אופי הישוב: מעורב

מספר תושבים: 23,000

צור קשר עם כפר יונה

לשיחה עם כפר יונה

073-776-7732

חינוך בשרון, כפר יונה

מערכת החינוך המתקדמת של כפר יונה הפכה זה מכבר לשם דבר ומודל לחיקוי. כ-37% מקרב תושבי כפר יונה הם ילדים מתחת לגיל 19 וזהו ללא ספק יישוב אשר מנשבת בו רוח צעירה. על פי נתוני משרד החינוך, שיעורי הזכאות לבגרות בקרב תלמידי העיר עמדו בשנת 2013 על 69.2% (הרבה מעל הממוצע הארצי), ומדובר במגמה אשר הולכת וצומחת.
במסגרת הפיתוח המואץ של מערכת החינוך המקומית, הוקם לאחרונה בית ספר תיכון ראשון בכפר יונה, "איש שלום". זאת, מתוך מטרה להביא לכך שהמועצה עצמה תשקיע את מיטב תקציביה בדור העתיד של המקום. במועצה מקווים גם ששיעורי הזכאות לבגרות ימשיכו לעלות תודות לתיכון החדש המאפשר פיקוח ומתן סיוע לתלמידים והתלמידות בתוך גבולות העיר.
ניתן להתרשם ממצוינותה של מחלקת החינוך בכפר יונה גם כאשר מנתחים את נתוני הגיוס של צעירי וצעירות היישוב אשר גבוהים באופן ניכר מהממוצע הארצי (למשל, 91.7% מקרב הגברים אשר כמחצית מהם מתגייסים למערך הלחימה). הצלחות אלא אינן רק תולדה של השקעה בבתי ספר אלא גם עדות לפיתוח מתמיד של מסגרות חינוכיות לגיל הרך וכן מגוון פעילויות חוץ פורמאליות המתקיימות בכפר יונה באופן תדיר.
משפחות עם ילדים ביישוב נהנות משירותי חינוך ברמה הגבוהה ביותר בישראל ולרשותן מתנ"ס, פארקים, גני שעשועים, פעילויות ציבוריות ועוד. נכון לשנת 2013, פועלים בכפר יונה כ-30 גני ילדים, 5 בתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים ובית ספר תיכון. במתנ"ס המקומי, המהווה זרוע ביצועית של אגף החינוך במועצה, מתקיימת לכל אורך השנה פעילות מגוונת לטובת התושבים. כמו כן, פועלות בכפר יונה תנועות נוער שונות וכן מועדונים לכל הגילאים. בסוף שנת 2013, שרת החינוך והתרבות העניקה לכפר יונה את המקום השני המכובד בפרס עבור עשייה והתפתחות בתחום התרבות.