מושב מסילת ציון, הרי יהודה

מסילת ציון, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר משפחות: 300

מספר תושבים: 1000

צור קשר עם מסילת ציון
שם מלא
*
דוא”ל
טלפון
*
הערות
url
https://www.homee.co.il/מסילת-ציון/
אני מסכימ/ה לקבל חומר שיווקי מאתר הבית
  • טלפון02-9911486
  • פקס02-9918038

אודות מסילת ציון

מושב מסילת ציון הינו מושב אשר הוקם לפני כ-60 שנה, בשנת 1950, על ידי קבוצת עולים יוצאי יהדות תימן. המושב שוכן בסמוך לכניסה לשער הגיא (הוואדי המרשים שנחשב למעין דלת להרי ירושלים), קרוב לכביש מס' 1 ומרוחק כ-30 דק' נסיעה מהבירה. כמו כן, בשל קרבתו של המושב לעורק התחבורה המרכזי, כביש ירושלים-תל אביב, התנועה ממנו לאזור המרכז נוחה ופשוטה. המושב מוקף מכל עבר באורנים וברושים בני כ-100 שנה והמקום הפך בשנים האחרונות למוקד עלייה לרגל עבור רוכבי אופניים וחובבי טבע למיניהם. הנוף המשגע, לצד האווירה הפסטורלית והרגועה, הופכים את מסילת ציון לפנינה של ממש בשיפולי הרי ירושלים.

עם הקמתו, מסילת ציון היה מושב עובדים חקלאים. דור המייסדים שהורכב מיהודים מתימן ומקוצ'ין (הודו) טיפח את השדות המקיפים את המושב וניסה להתפרנס מחקלאות וממשקי בעלי חיים. עם זאת, במרוצת השנים, נטשו רבים מתושבי המושב את עבודת הפאלחה. כיום, ניתן למצוא במושב כמעט רק תושבים העוסקים במקצועות חופשיים ועצמאיים. קרבתו של המושב לירושלים ולתל אביב הופכת אותו לפופולארי במיוחד עבור הייטקיסטים, רופאים, עורכי דין, עובדי הוראה, אנשי מכירות וכדומה. כל אלה מרוויחים מצד אחד את השקט והרוגע של חיים בכפר ציורי ושליו, ומצד שני את הקרבה למרכזי התעסוקה הרלבנטיים ביותר
קליטה
מסילת ציון הינו מושב אשר לא מתוכננת בו כיום שכונת הרחבה חדשה. המושב קלט לשורותיו משפחות רבות במהלך שנות ה-90, ובניגוד למגמה הכללית באזור לא נראה כי הוא עומד להתרחב בקרוב. ניתן לרכוש ולשכור נכסים במסילת ציון במסגרות פרטיות וזאת באמצעות לוחות הנדל"ן החופשיים. הכניסה והקבלה למושב דורשת - כמובן - עמידה בפני וועדת קליטה.