מושב נחם, הרי יהודה

נחם, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 500

צור קשר עם נחם

לשיחה עם נחם

073-759-7323

אודות נחם

נחם הינו מושב אשר הוקם בשנת 1950 על ידי עולים יוצאי יהדות קוצ'ין (הודו) ותימן. המושב נמצא במיקום אטרקטיבי במיוחד, בכניסה להרי ירושלים ובסמוך לבית שמש. הנוף הפסטורלי המקיף את המושב, המורכב מיער אורנים וברושים, הפך בשנים האחרונות למוקד עלייה לרגל עבור חובבי טבע ורוכבי אופניים. תושבי המושב נהנים מאוויר צלול ומאקלים נוח בכל ימות השנה.

קרבתו של המושב לכביש מספר 1 הופכת אותו לנגיש מבחינה תחבורתית, הן עבור עובדים בירושלים והן עבור עובדים באזור המרכז. לכך ניתן לצרף את מערכת החינוך המצוינת הפועלת במקום בניצוחה של המועצה האזורית מטה יהודה. שמו של המושב לקוח מהפסוק "ובני אשת הודיה אחות נחם אבי קעילה הרמי" מספר דברי הימים א' (ד', י"ט). בשנת 2003, הוקמה במקום ישיבת אמי"ת נחשון, ישיבה תיכונית הפותחת את שעריה לנערי האזור.
קליטה
מושב נחם, בדומה לישובים רבים במועצה האזורית מטה יהודה, נמצא תחת מהפכת קידום ופיתוח. כיום, נבנית במושב שכונת הרחבה חדשה ויוקרתית ובה כ-65 מגרשים. על מנת להתקבל למושב יש לעמוד בפני וועדת קבלה. כמו כן, ניתן להשכיר ו/או לרכוש גם נכסים קיימים במושב מתושבים פרטיים. יודגש כי גם עסקה זו דורשת את אישור וועדה הקבלה.