מושב נס הרים, הרי יהודה

נס הרים, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם נס הרים

לשיחה עם נס הרים

073-756-9476

אודות נס הרים

נס הרים מושב בהרי יהודה נבנה על חורבות הכפר הערבי בית עיטאב, הוקם בשנת 1950 המושב נס הרים. המושב הוקם על ידי קבוצת עולים מכורדיסטן. המושב נוסד כמושב חקלאי ובעבר התפרנסו תושבי הכפר מלולים וממטעים שונים (תפוחים, אפרסקים, שזיפים ואחרים). למרות שגם כיום יש ביישוב מספר משפחות הממשיכות להתפרנס מענפים אלה, רוב התושבים עובדים במקצועות חופשיים ובענפים אחרים. כיום חיים במושב כ-110 משפחות ובסה"כ כ-751 תושבים, על פי נתוני הלשכה המרכזי לסטטיסטיקה משנת 2010. היישוב נקרא על פי הצעתו של זאב וילנאי לפני פסוק מספר ישעיהו.

קהילה
תושביו המקוריים של המושב, כאמור היו יוצאי כורדיסטן, אולם לאורך השנים הצטרפו אל המושב משפחות שונות. המושב היה מושב חילוני בעיקרו, אולם עם ההרחבה האחרונה של המושב באו משפחות דתיות נוסף על חילוניות, כך שכיום היישוב הוא מעורב.
שירותים ותחבורה
במושב פועלים בריכה ופארק מים, חוות סוסים, בית כנסת, מסעדה ומחנה נוער. כל אלה מספקים שירותים הן לתושבי המקום והן לתיירים המגיעים למקום. מבחינת תחבורה, ראוי לציין ראשית, כי הכבישים המפותלים באזור מהווים את אחד ממסלולי הרכיבה המוכרים והאהובים על קהילת רוכבי האופנועים בישראל, בזכות המסלול עצמו ובזכות הנופים. רבים מגיעים אל המקום לשבילי האופניים הקיימים באזור.
המושב נמצא בסמוך לכביש 3866, המחבר אותו אל בית שמש, ואשר ממנה ניתן להגיע לכביש אחד וכו'. תחבורה ציבורית סדירה ותדירה מגיעה אל המקום.