מושב עגור, הרי יהודה

עגור, מושב מעורב בהרי יהודה

שייך למועצה אזורית מטה יהודה

סוג: מושב

אופי הישוב: מעורב

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם עגור

לשיחה עם עגור

073-758-0934

אודות עגור

עגור הינו מושב מעורב הממוקם בהרי ירושלים, ליד פארק בריטניה שהינו אחד מאזורי היערות היפים ביותר בישראל. במקום מתגוררת קהילה איכותית ומגוונת המורכבת מחילונים, דתיים, ותיקים, ועולים חדשים. המושב הוקם בשנת 1950 על ידי קבוצת יהודים עולי תימן. שלוש שנים לאחר מכן, דור המייסדים עזב את המקום והקים את מושב נחלה הסמוך. במקומם, התיישבו בנקודה עולים אשר הגיעו היישר מנמל חיפה לאחר עלייתם מחלקה הטורקי של כורדיסטאן. עם השנים, הצטרפו למקום משפחות נוספות וכיום מדובר בקהילה חמה ומשפחתית המהווה פסיפס תרבותי של החברה הישראלית.

האוויר הנהדר הזורם במקום, והנוף הפסטורלי והמקסים הנשקף מכל עבר, הפכו את עגור לנקודה מבוקשת ביותר מבחינת מגורים עבור ישראלים רבים. כמו כן, מדובר באזור המהווה מוקד עלייה לרגל עבור רוכבי אופניים וחובבי טיולים למיניהם. תושבי עגור נהנים אפוא ממושב כפרי וציורי השוכן לצד יערות מרשימים בני כ-60 שנה.
קליטה
כיום, לא קיימת במושב הרחבה אך ישנם תכנונים לגבי שכונה עתידית אשר תקלוט משפחות חדשות. ניתן לרכוש נכסים ומגרשים במושב על ידי התקשרות עם תושבים פרטיים. הכניסה למושב דורשת, בדומה לכל המושבים בסביבה, עמידה בפני מבחנים מקדימים וועדת קבלה (כך גם לגבי השכרה לטווחים שונים).