קיבוץ עין החורש, עמק חפר

עין החורש, קיבוץ חילוני בעמק חפר

שייך למועצה אזורית עמק חפר

סוג: קיבוץ

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

מספר תושבים: 900

צור קשר עם עין החורש
  • טלפון04-6127311

אודות עין החורש

עין החורש הוא קיבוץ בעמק חפר. הקיבוץ הוקם בשנת 1929 על ידי בוגרי השומר הצעיר בחדרה. לאחר מספר שנים הצטרפו לקיבוץ יוצאי פולניה ובלגיה, אוסטריה, צ'כוסלובקיה, צ'ילה ועוד. עין החורש הוא הקיבוץ הראשון שהוקם בעמק חפר ונבנה על קרקע שהייתה שייכת לקרן הקיימת, שמו של היישוב מגיע משמו הערבי של העמק ששובש לעברית כחורש. בקיבוץ חיים כיום 900 תושבים, חברי קיבוץ, תושבים וילדים. פרנסתו העיקרית היא מתעשייה בתחומו ומחקלאות שיתופית עם קיבוצים ומושבים באזור.

קהילה
קהילת קיבוץ עין החורש היא קהילה מגובשת למרות גודלה, בקיבוץ פעילות חינוכית רחבה ברוח התנועה הקיבוצית ופועל בו גם בית ספר תיכון אזורי. רבים מילדי היישוב מתחנכים לאורך כל שנותיהם במערכת החינוך של היישוב. הקהילה היא קיבוצית מתחדשת, חלק מהקיבוץ עבר הפרטה, יחד עם זאת עדיין ישנן פעילויות חברתיות רבות ברוח קהילתית מובהקת.
שירותים ותחבורה
בקיבוץ ניתנים שירותים שונים לחבריו ותושביו כולל מרפאה, ביטחון, מוסך, בריכת שחייה ועוד. במקום היכל תרבות בו מתקיימות פעילויות תרבותיות ענפות כולל מופעים, קונצרטים, הקרנות סרטים מועדוני זמר ועוד. הקיבוץ ממוקם סמוך לכביש 581 מזרחית לגבעת חיים בים צומת גאולי תימן בכביש 4 לבין צומת מגל. הגישה הקלה לכביש 4 מאפשרת לתושבי הקיבוץ להגיע לכל מקום בארץ בקלות.

קליטה
הקיבוץ הוא קיבוץ מתחדש עם נטייה לשימור התרבות הקיבוצית הקהילתית, בקיבוץ משפחות צעירות רבות, רובן הגדול מורכב מילדי דור המייסדים, הקיבוץ לא עבר הרחבה.