מושב עין ורד, שרון

עין ורד, מושב חילוני בשרון

שייך למועצה אזורית לב השרון

סוג: מושב

אופי הישוב: חילוני

איזור עדיפות: 3

צור קשר עם עין ורד
  • טלפון09-7961666

אודות עין ורד

מושב עין ורד הוקם על ידי קבוצת עולים בני העלייה הרביעית לישראל ממזרח אירופה, אשר התאגדו עוד טרם הגיעם ארצה, תחת השם גרעין חקלאי תל אביב, אשר ביקשו להקים בית במרכז ישראל, על ידי בנייה הוקמה של בית במושב חקלאי שיתופי ואיכותי. בני גרעין זה הם עולים חילוניים, וכך גם אופיים של התושבים אשר נוספו אל המושב במרוצת השנים במהלך הרחבה קהילתית אשר התקיימה במושב מספר פעמים.
כאמור, הייתה זו קבוצה מאוחדת בשם "גרעין חקלאי ישראל", אשר הגיעו ארצה ממדינות מזרח אירופה במסגרת העלייה הרביעית, אשר ביקשו להקים בית במרכז ישראל על ידי בניית בית במושב שיתופי, והם אלו אשר הקימו את מושב עין ורד בתחילת דרכו על אדמת ישראל, זאת בשנת 1930.
בשנת 1936, הגיעו אל המושב עין ורד פליטים מגרמניה הנאצית, וביקשו להקים בית במושב ולהתיישב בישראל על ידי הקמת בית במרכז הארץ לאחר מלחמת העולם השנייה, בשנת 1945, הגיעו אל המושב פליטים ממדינת יוון, ילדים בעיקר, אשר גדלו במושב, בגרו ועזבו את המושב מרצונם לאחר שבגרו.
בשנת 1950, הצטרפו אל המושב משפחות אשר צלחו את מלחמת העולם השנייה באירופה וגרמניה, ניצולי שואה למעשה, וניתנה להם ההזדמנות לבנות את ביתם על ידי הקמת בית במרכז ישראל, ובניית בית במושב חקלאי איכותי ושיתופי זה. הרחבה קהילתית בוצעה במושב עין ורד בשנת 1995, אל יישוב קהילתי אשר הוקם בסמוך למושב עין ורד בשם "השכונה החדשה", כאשר במסגרת הרחבה קהילתית זו נקלטו עשרים ושלוש משפחות אשר ביקשו להקים בית במרכז הארץ על ידי בניית בית במושב, וקליטה אל המושב החקלאי המצליח.
קליטה
לא יודע לנו על הרחבה המתקיימת במושב. לעומת זאת במידה וישנם נכסים יד שנייה למכירה ניתן לפנות בצורה פרטית.
המעבר למושב מותנה במעבר ועדת קבלה.